پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
كاشان آنلاين چرا؟
 علی فلاحیان
وظیفه اورژانس اجتماعی چیست؟
به گزارش کاشان آنلاین، با توجه به آغاز به کار اورژانس اجتماعی در کاشان، متن زیر به بررسی وظایف این ...
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00
دوشنبه, 26 مهر 1395 08:33

ایستادگی برای تئاتر کاشان با پوستی از جنس کرگدن!

رای دادن به این مورد
(49 آرا)

گفت‌وگو با وحیدرضا صادق‌پور

کاشان آنلاین: مهدی سلطانی راد -  وحیدرضا صادق‌پور در عرصه تئاتر و نمایش کاشان هنرمندی کم‌حرف اما پرکار و البته صاحب سبک محسوب می‌شود. در طول دوران تقریبأ 20 ساله فعالیتش به عنوان بازیگر و سپس فعالیت توأمان بازیگری و کارگردانی تئاتر نمی‌توان مجموعأ 5 مصاحبه از او پیدا کرد اما اکنون گوئی چنان عرصه بر محبوب‌ترین بازیگر تئاتر کاشان تنگ شده که چاره‌ای برای بیان حرف‌هایش آن هم از دریچه رسانه ندید. آن هم بسیار شفاف و کمی تا قسمتی جنجالی... وحیدرضا صادق‌پور علی‌رغم اینکه نمایش‌های جدی زیادی مانند اجرای فاخر و ماندگار «این نوبت از کسان» در کارنامه دارد این بار اما مثل نمایش‌های طنز اجتماعی پرطرفدارش، تیغ به دست به واکاوی اوضاع و احوال فعلی هنر نمایش و تئاتر و فرصت‌ها، تهدیدها و تحدیدهای این حوزه در کاشان پرداخت.

 

ظاهرأ برخی اظهارنظرهای انتقادی اخیر پیرامون نمایش‌های طنزی که در کاشان اجرا می‌شود بی آن که به اسم تو اشاره کنند باعث واکنشت شده؛

ببینید! معضلی که اخیرأ مقوله هنر کاشان اعم از حیطه موسیقی و تئاتر گرفتار آن شده این است که هر غیرکاشناسی از راه می‌رسد درباره این حیطه‌ها نظر می‌دهد. مثل ماجرای کنسرت‌های موسیقی که اخیرأ ابعادی کشوری پیدا کرده همه برای خودشان تعریفی جدا از فرهنگ دارند و بر اساس آن می‌خواهند خط و مشی تعیین و آن را قالب کنند. من با اینکه تحصیلاتم در رابطه با الهیات و شاخه فقه است اما هیچ وقت به خودم اجازه نمی‌دهم که درباره شرع مقدس اسلام و اصول و فروع دین نظر بدهم. مطمئنم آن شخصی که اخیرأ درباره نمایش‌های طنز کاشان در برخی سایت‌ها نظر داده و پای مفاهیم مقدسی مثل حجاب و عفاف را وسط کشیده هنوز تفاوت طنز و یک کار جدی را نمی‌داند. کار برخی در این شهر این شده که یک گوشه بنشینند و درباره هر مقوله و حیطه تخصصی‌ای نظر غیرکارشناسی بدهند و لابد بعد از این اظهارنظرهای شان که رگه‌های گرایش سیاسی و جناحی هم در آن به وضوح پیداست توقع دارند مثلأ اهالی موسیقی و تئاتر کاشان با محدودیت‌های بیشتری مواجه شوند... قسمت سوگمندانه و طنز تلخ ماجرا اینجاست که خود همین اشخاص پای این طنزها می‌خندند و بعد می‌روند و چیزهائی می‌نویسند تا مثلأ در شهر علیه تئاتر طنز جریان سازی شود. سئوال من از آنها این است که خود این آدم‌ها تاکنون چه قدم بنیادی و جامع‌نگر فرهنگی برای شهر برداشته‌اند غیر از به دست گرفتن ذره‌بین و اشکال‌تراشی از هر برنامه فرهنگی هنری که باب طبعشان نیست ؟؟!!

 

تعریف تو از مقوله طنز چیست؟

طنز، بزرگ‌نمائی یک معضل اجتماعی همراه با نیش و کنایه است. طنز هنری است که عدم تناسبات در عرصه‌های مختلف را که ظاهری متناسب دارند نشان می‌دهد و این علاوه بر خرسندی خاطر مردم، مانند تیغ جراحی زخم‌ها و کثیفی‌های جامعه را با هدف بهبودی و اصلاح نشان می‌دهد. مثلأ بازیگر کاراکتر رشید در تئاتر اصفهان با لهجه مخصوص اصفهانی انواع و اقسام طنزها را فارغ از انتقادی بودنش اجرا می‌کند و با این گونه اجراها در ایران معروف شده. آیا او هم با اجراهای طنز و بعضأ لوده خودش لهجه اصفهانی را به استهزا کشیده؟!! باور کنید دور نیست روزی که اصفهانی‌ها مجسمه آقارشید را در اصفهان نصب کنند.

 

نقدی هم که اخیرأ به نمایش‌های طنز کاشان وارد شده ناظر به دخالت دادن مفاهیمی مثل حجاب و عفاف خانم‌های کاشانی است و البته لهجه کاشونی!

یکی از شاخه‌های هنر نمایش و تئاتر طنز زن‌پوشی و مردپوشی است، مثل همان کاراکتری که اکبر عبدی در فیلم خوابم میآد رضا عطاران بازی کرد و ظاهرأ سیمرغ جشنواره فیلم فجر را هم گرفت. به نظرم اینها همه بهانه است تا به یک شکلی تئاتر در کاشان و به ویژه نمایش‌های طنز مورد هجمه قرار بگیرد. به نظرم ما در کاشان به هر گونه که تئاتر طنز اجرا کنیم با هجمه این افراد مواجهیم! با زن‌پوشی حجاب و عفاف خانم‌ها را به سخره می‌گیریم، با مردپوشی غیرت مردان را و اگر اجرای این دو نقش با لهجه کاشونی همراه باشد فریاد وا اسفا سر می‌دهند که آآآی لهجه کاشونی را به استهزا گرفتند!! به نظرم اگر پای اینها به شورای بررسی متون و نظارت و ارزشیابی نمایش کاشان باز شود کرکره تئاتر در این شهر کلأ پائین کشیده خواهد شد!!

 

ارزیابی خودت از بازخوردهای مردمی اجرای نمایش طنز در کاشان چگونه است؟

خدا را شکر که مردم کوچه وبازار کاشان هر وقت بنده و دیگر بچه‌های هنرمند تئاتر کاشان را می‌بینند بابت آن اجراهای طنز تشکر و ما را دعا می‌کنند. چند وقت پیش ما در محله دروازه فین به مناسبتی اجرای نمایش طنزی داشتیم که مردم آنجا به خوبی استقبال کردند. بعد از پایان برنامه خانم مسنی که از اهالی همان محل بود با لهجه غلیظ کاشونی و حس مادرانه‌ای که داشت از ما حسابی تشکر کرد و به خیال اینکه ما از شهر دیگری آمده‌ایم از ما می‌خواست که شب را در منزلش بگذرانیم! ادعائی ندارم اما همین که مثلأ با اجراهای ما یک بیمار مبتلا به ام اس در کاشان بهبودی نسبی حاصل می‌کند برای من و امثال من بس است.

 

رویکرد نهادهای متولی فرهنگ و هنر کاشان، مثلأ سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری درباره تئاتر چیست؟ چون اینها مدعی‌اند که برای حوزه فرهنگ شهروندی برنامه‌های مفصل و غنی بر پایه کار در اتاق فکر و مهندسی فرهنگی دارند؛

هجمه به تئاتر در کاشان و طرد هنرمندان این ورطه از طرف سازمان فرهنگی ورزشی هم داستان دیگری است. آقایان مسئول در حوزه فرهنگی این سازمان اولأ طرز برخورد با یک هنرمندی که مانند ابزار به او نگاه می‌کنند را بلد نیستند و از طرف دیگر با هدف دوری از مقوله تکرار در آثار طنز، با کارگردان‌های نمایش‌های طنز کاشان جلسه می‌گذارند و در خلال این جلسه پیشنهاد می‌دهند که مثلأ صادق‌پور نوعی و بازیگر طنز پیشکسوت دیگری باید حذف شوند! و این می‌شود همه خلاقیت آقایان در جلوگیری از تکرار در نمایش‌های طنز کاشان! پای دادن دستمزد به بازیگران اجراهای طنز کاشان هم که از  بچه‌های همین شهر هستند پیش می‌آید با گفتن این جمله که روا نیست ما به فلان کارشناس و استاد دانشگاه که سخنران ما در فلان برنامه بود این مقدار بدهیم و به شماها این مقدار، طرز تفکرشان در نوع تزریق نشاط و شادابی به مردم شهر را عیان می‌کنند!! حالا بماند که برای دعوت از فلان خواننده پاپ مشهور که اجرای او ممکن است هزار تا حاشیه هم برایشان ایجاد کند و آخر سر برای حفظ میز و صندلی مجبور می‌شوند هزار تا لیچار بار واژه کنسرت کنند سقف پرداختی ندارند و دسته چک‌شان برای پرداخت دستمزد آماده است !!

 

لابد موضع و قضاوت آنها درباره کیفیت هنرمندان طنز کاشان منطبق بر ارزیابی‌ها و استقبال‌های مردمی است؛

بله، حتمأ این طور است و لابد بازدهی و خروجی و استقبال تماشاگر از نمایش‌های طنز ما با تماشاگر 600 نفری هر شبه که بعضی شبها مثل نمایش روباه دم زنگوله دو سئانس در شب اجرا می‌کردیم از برنامه‌های خسته‌کننده این آقایان با سخنران‌های متعدد و تماشاگر و بیننده حداکثر 200 نفره که صدای آقای کویتی‌پور در جشن پایداری را هم در می‌آورد کمتر است !!

 

دلت برای فرهنگسرای مهر و پاتوقی که روزگاری برای بچه های تئاتری کاشان برقرار بود تنگ نشده؟

یادش بخیر سالن پلاتوئی که چند سال پیش بچه های تئاتری کاشان مثل مجتبی جدی و .. برای تمرین و اجرای نمایش در فرهنگسرای مهر سرپا کردند، اما الأن همین بچه‌های تئاتر در همین سالن بابت هر جلسه تمرین اصطلاحأ باید 10 هزار تومان بسلفند!! و یا در دو سالن دیگر فرهنگسرا هم وضعیت به همین منوال است. البته دیدگاه‌های فرهنگی هنری شهردار کاشان با دوستان سازمان فرهنگی ورزشی زیر مجموعه ایشان از زمین تا آسمان فرق دارد و یادمان نرود که در همین فرهنگسرای مهر با دستور شهردار و به زعم من بنا به دیدگاه با ارزش‌تر بودن هزینه امروزی برای ایجاد زیرساخت فرهنگی به نسبت ساخت مسجد، کلنگ یک سالن بزرگ تئاتر به زمین زده شد. اما در مورد نمایش «سلطانعلی، اولین سفیر ولایت» جای این گله هم هست که بیشتر از عوامل این نمایش مذهبی و مناسبتی شامل کارگردان و بازیگران، دوستان مسئول و صاحب‌منصب راه به راه در مورد این نمایش مصاحبه کردند و تصریح نمودند و خاطرنشان کردند!!

 

به نظر تو چه تعمدی در سخت‌گیری بیش از حد بر هنرمندان کاشان به ویژه در مقوله تئاتر وجود دارد؟

ظاهرأ پشت این دهن‌کجی به هنرمندان کاشان هدفی نهفته است و اگر به آنها برچسب ضد دین و ضد ارزش نزنند می‌گویند نباید بگذاریم هنرمندی در کاشان اصطلاحأ بلد شود! چه تئاتری، چه از اهالی موسیقی، چه حتی صدابردار و فیلمساز؛ اما برخی از مسئولان دیگر شهر که اصولأ ارتباط مستقیمی هم با هنر ندارند حامی هنرمندان هستند، مثل مدیر مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری. قراردادن وسیله نقلیه برای بچه‌های تئاتر کاشان که بتوانند هر چند وقت یک بار تماشاگر تئاترهای روی صحنه تهران باشند با مساعدت جناب فرجی جای تقدیر دارد. در برخی جشن‌ها و مراسم ترتیب یافته توسط حوزه کاری ایشان هم شاهدیم که همه چیز محتوای نمایش‌هایی که قرار است در آن جشن و آئین اجرا شود را به خود گروه واگذار می‌کنند و اهل دخالت غیراصولی نیستند.

 

نتیجه و  بازخورد سنگ‌اندازی تعمدی برخی بر سر راه هنرمندان تئاتر کاشان از نظر تو چیست؟

نتیجه این رفتارها می‌شود فرار هنرمندان تئاتر کاشان از این شهر و بروز استعدادهای‌شان در کلانشهر تهران. مثل خیام وقار کاشانی، عباس جمالی، داوود معینی‌کیا، امیرحسین حریری، مصطفی شبخوان، مجتبی جدی و برخی دیگر مثل خانم‌ها الهه فرازمند، سحر خداداده و الهام جدی که آرام آرام دارند به عنوان بازیگر تئاتر برای خودشان در تهران نامی دست و پا می‌کنند. جریانی در کاشان تمایل بسیاری دارد که مفهوم کلی هنر در کاشان از سطحی تقریبأ نازل و آماتور بالاتر نرود و مثلأ سطح سلیقه هنری و طنزپسند مردم در حد و حدود چیزی شبیه «اخراجی‌ها» متوقف بماند!! در حالی که ذات هنر انسان را به تفکر، جستجو و بینش و واکاوی امور بر می‌انگیزد.

 

نتیجه تغییر ریاست اداره فرهنگ و ارشاد کاشان پس از روی کارآمدن دولت یازدهم را تاکنون چگونه ارزیابی می‌کنی؟

ما اگر شرایط کلی شهرمان در نوع مواجهه با هنر و در کل مسائل اجتماعی که هنر زیر شاخه آن محسوب می‌شود را در نظر بگیریم رئیس اداره ارشاد خوب کار کرده‌اند. ما نمی‌توانیم از دکتر جوادی توقعی در حد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهر تهران داشته باشیم. تا همین جا هم به نظر شخصی من در حوزه نمایش و نئاتر کاشان در حد مقدوراتش کمک کرده. حالا اگر شورای بررسی متون و نظارت و ارزشیابی نمایش اداره ارشاد کاشان بر خلاف مشی دولت جدید و تفکرات تعاملی دکتر جوادی ساز دیگری می‌زند و عامدانه و با بهانه‌های واهی و گاهی با خصومت شخصی با بچه‌های تئاتر کاشان جلوی اجراها را می‌خواهند بگیرند مقوله دیگری است که می‌توان با اتحاد هنرمندان تئاتر کاشان و مطالبه‌گری این مشکل را حل کرد.

 

ظاهرأ انتقاداتی را هم متوجه کیفیت انجام وظایف شورای بررسی متون و نظارت و ارزشیابی نمایش کاشان کرده ای؛

در بخشی از شورای بررسی متون و نظارت و ارزشیابی نمایش کاشان طرز تفکری غیر هنری و مغایر با نفس هنر تئاتر و برگرفته از تفکرات دولت قبل حاکم است که با لحاظ کردن سلایق بی‌منطق خود سعی در راکد نگه داشتن برنامه‌های نمایشی در کاشان دارد. آن هم با بهانه‌های بعضأ واهی که مثلأ در این متن نمایش فلان دیالوگ یا فلان گریم نماد ازدواج سفید!! است. نگاه ذره‌بینی و سختگیرانه شدید با لحاظ کردن سلیقه‌های تقریبأ آبکی در پوستر نمایش‌ها هم داستان دیگری است که در مدیریت قبلی اداره ارشاد کاشان هنرمندان تئاتر را جان به لب و مستأصل می‌کرد و اکنون هم مقداری وجود دارد اما دکتر جوادی تاکنون و علی‌رغم عدم همراهی بدنه اداره ارشاد با تفکرات دولت یازدهم با نگاه تعاملی و اعتدالی خودش که برگرفته از تفکرات دولت است به خوبی همراه هنرمندان تئاتر کاشان بوده مثل نمایش طنز کودکانه‌ای که چندی پیش در کاشان اجرا شد.

 

.. و البته درباره نمایش شاد و کودکانه و البته پرطرفدار روباه دم زنگوله هم کم‌لطفی‌هایی صورت گرفت؛

ماجرا این بود که شورای بررسی متون و نظارت و ارزشیابی نمایش کاشان که به قول یکی از اعضای غیر تئاتری آن باید شکرگزار وجود این شورا باشیم! با بهانه‌های مختلف چندین بار جلسات خود را برای دیدن نمایش روباه دم زنگوله و صدور و یا عدم مجوز آن به تأخیر می‌انداخت و این برای گروه نمایشی که امور تبلیغاتی نمایش خود را هماهنگ کرده بود قابل پذیرش نبود. دست آخر دکتر جوادی با درک شرایط و بنا بر مواد قانونی اختیاراتش مجوز نمایش را صادر کرد. البته امیدوارم پس از دو سال کش و قوس و موکول شدن به امروز و فردا با اضافه شدن یکی از بچه‌های تحصیلکرده و جوان تئاتر کاشان به این شورا در نظرات کلی شورا پیرامون صدور مجوز نمایش‌ها تغییراتی دیده شود و دیگر شاهد نظرات سلیقه‌ای نباشیم.

 

کیفیت فعالیت و اعمال نظر اعضای تئاتری شورای بررسی متون و نظارت و ارزشیابی نمایش کاشان را چطور ارزیابی می‌کنی؟ آیا متخصص بودن آنها بر خلاف اعضای اقلیت و غیرتئاتری شورا پررنگ نیست؟

متأسفانه علی‌رغم اینکه بخشی از شورای بررسی، نظارت و ارزشیابی متون نمایشی کاشان از هنرمندان پیشکسوت تئاتر تشکیل شده اما یکی دو نفر از آنها هم دچار برخی سؤتفاهم‌های بعضأ جناحی و گروهی شده‌اند و صراحتأ پای مسائل دینی و ارزشی را برای دست یافتن به منافع‌شان وسط می‌کشند. برای من قابل پذیرش نیست که آقای محترم پیشکسوتی در جلسه شورای بررسی متون و نظارت و ارزشیابی نمایش کاشان با صدای بلند بگوید چه من در این شورا باشم یا نباشم نخواهم گذاشت ارزش‌های دینی و اعتقادی در تئاتر زیر پا گذاشته شود! یعنی به زعم ایشان هنرمندان تئاتر کاشان مشتی بی‌اعتقاد و دور از عقاید دینی و در صدد القای تفکرات غیر دینی و عرفی خودشان در قالب تئاتر هستند و ایشان مأموریت دارند تا با دیدبانی و نظارت شدید حتی از بیرون شورای بررسی، نظارت و ارزشیابی متون نمایشی مانع از اضمحلال ارزش‌ها در تئاتر کاشان شوند؟!

 

در این میان وجود خانه تئاتر کاشان برای تقلیل فشارها به تئاتر نجیب و پیشرو شهر را چگونه ارزیابی می‌کنی؟

ایجاد خانه تئاتر کاشان اگر چه کار مثبتی بود اما نمی‌توان از این تشکل توقع اقدام بنیادین در راستای سرعت بخشیدن به مقولات فرهنگی هنری شهر داشت. آن هم در کاشان که برخی به انحا مختلف دنیال بهانه‌ای برای تعطیلی این تشکل می‌گردند. این تشکل در کاشان هم بیش از آنکه رویکرد محافظه‌کارانه در پیش گرفته باشد بنا به مصالح در ورطه ملاحظه‌کاری افتاده اما با این‌حال خوشحالم که در نیمه‌های سال 92 چتری برای هنرمندان تئاتر کاشان ایجاد شد و بچه‌های تئاتر کاشان احساس کردند بعد از نوستالژی کارگاه نمایش رها و انجمن نمایش، خانه و تشکلی مخصوص خود دارند ..

 

راستی از اجرای نمایش آناهید چه خبر؟ پارسال که در جشنواره تئاتر مهر اجرای به شدت موفق و پر استقبالی داشت خیلی‌ها گفتند در صورت اجرای عمومی با استقبال تمامی سلیقه‌های مردمی روبرو خواهد شد؛

علاقه زیادی داشتم تا نمایش آناهید که یک شب در جشنواره پارسال تئاتر مهر با سه اجرا روی صحنه رفت را برای اجرای عمومی آماده کنم اما واقعیت اینجاست که بر خلاف انتظارات اوضاع برای هنرمندان اوضاع مناسبی نیست. ریاست اداره فرهنگ و ارشاد کاشان با رویش دولت روحاتی تغییر کرد اما سنگ‌اندازی‌ها به واسطه افکار و اندیشه‌های نیروهای دولت قبل همچنان پابرجاست. سازمان فرهنگی ورزشی هم ضعیف‌تر از قبل با قدرت ادامه می‌دهد! و برای سالن تمرین از تئاتری‌ها اجاره می‌گیرد و برای دستمزد کار بچه‌ها آن هم با منت سقف تعیین می‌کند اما از آن سو دیدگاه سخاوت‌مندانه آنها در قبال خوانندگان غیربومی شادیانه‌هایشان تمامی ندارد. در این شرایط که هنرمندان کاشان در همه عرصه‌ها یکی یکی در حال فرار از شهرشان هستند ما و امثال ما با پوستی از جنس کرگدن همچنان مشغولیم ولی طاقت و توان ما هم اندازه‌ای دارد.

 

.. و حرف پایانی؛

خنداندن مردم کاشان کار بسیار سختی است چون تک تک مردم این شهر مدعی طنازی هستند و متأسفانه مسئولان این شهر در این تصور اند که شاد کردن دل مردم و زدودن رخوت و دلمردگی و افسردگی از دل آنها که ذاتأ آدمهای طنازی‌اند کار ساده‌ای است...

 

کانال خبری کاشان آنلاین را در تلگرام با آدرس زیر دنبال کنید:

https://telegram.me/kashanonlinechannel

 

نظرات   

 
+2 # پاسخ: ایستادگی برای تئاتر کاشان با پوستی از جنس کرگدن!راحل در تاریخ: چهارشنبه 28 مهر 1395 ، ساعت 02:07 ق ظ
درود بر هنرمند محبوب و مردمی شهر هنر و فرهنگ جناب صادق پور
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # پاسخ: ایستادگی برای تئاتر کاشان با پوستی از جنس کرگدن!انصاری در تاریخ: چهارشنبه 28 مهر 1395 ، ساعت 03:07 ب ظ
بنده نیز از ایشان تشکر میکنم.
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
-4 # پاسخ: ایستادگی برای تئاتر کاشان با پوستی از جنس کرگدن!شهروند در تاریخ: سه شنبه 27 مهر 1395 ، ساعت 11:07 ق ظ
سلام .جناب صادق پور این تاترهایی که شما به عنوان طنز وکودک به خورد خلق الله می دهید تاتر نیست واسم واقعی آن یک شو جهت سرگرمی با دیالوگ های مبتذل ودر نتیجه یک برنامه ای بدون خروجی است.درست است که همه ما مشکل مادی داریم ام راه غلبه براین مشکل ،این اجراها وسرکیسه کردن مردم نیست.
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # پاسخ: ایستادگی برای تئاتر کاشان با پوستی از جنس کرگدن!کاشانی در تاریخ: شنبه 01 آبان 1395 ، ساعت 05:08 ب ظ
چندیل ساله که پیگیر فعالیت های هنری در سطح کاشانم و تمام نقد های آقای صادقپور تایید میکنم و خیلی مانند شما دیدم که فقط تخریب ونه نقد شاید درامد شما هم از تخریب بدست میاد.اما به این نتیجه رسیدم که آقای صادقپور ثابت و محبوب مانده و مدیر ها آمده و رفتن همراه با عزیز کرده هاشون.محبوب باش.
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # پاسخ: ایستادگی برای تئاتر کاشان با پوستی از جنس کرگدن!کیمیا در تاریخ: چهارشنبه 28 مهر 1395 ، ساعت 11:07 ق ظ
گذاشتن برنامه شادیانه با اجرای سه آهنگ از رضا صادقی و گرفتن 60هزارتومن پول از مردم سرکیسه کردن مردم نیست؟؟
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # پاسخ: ایستادگی برای تئاتر کاشان با پوستی از جنس کرگدن!شهروند2 در تاریخ: چهارشنبه 28 مهر 1395 ، ساعت 10:07 ق ظ
دوست عزیز؛
ظاهرا شما بر منابعی خاص از بیت المال تکیه زدید که اینگونه هنر رو سرکیسه کردن می دونید، خدا آخر و عاقبت همه رو بخیر کنه
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
-10 # پاسخ: ایستادگی برای تئاتر کاشان با پوستی از جنس کرگدن!sara در تاریخ: دوشنبه 26 مهر 1395 ، ساعت 05:07 ب ظ
سلام.منم جای آقای صادقپور باشم از فرجی تعریف و تمجید میکنم وقتی بابت هر اجرا به ایشون برای برنامه ای که پنج شنبه ها تو پارک لاله اجرا میکرد مبلغ[...] میداد خوب جای تعریف هم داره.آقای فرجی ماشالله تو این چیزا خوب دست و دلباز هستند و حسابی هوای کار را دارند!!! فقط امیدوارم کاشان آنلاین منتشر کنه....البته آقای صادقپور هم بدونند تو نمایش هاشون کمتر لهجه کاشانی را به سخره بگیرند و از کلمات و اصطلاحات بی ادبانه بهتره کمتر استفاده کنند که واقعا در بعضی از نمایشهاشون دیگه استفاده از این کلمات بی ادبانه مشمئز کننده است و من به عنوان یک زن واقعا خجالت میکشم در مقابل خانواده ام.
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
+6 # پاسخ: ایستادگی برای تئاتر کاشان با پوستی از جنس کرگدن!سازمان کاشانی نما در تاریخ: شنبه 01 آبان 1395 ، ساعت 05:08 ب ظ
سازمان فرهنگی ورزشی کاشان شعبه از اصفهان نام گذاری کنند و طبق خبر های شنیده شده در سال جاری دوستان اصفهانی پول های نقد خوبی و فعالیت پر حرف و حدیثی انجام دادن و هنوز منتظر.حالا یه نفر از نیروی بومی استفاده کرده و پول رو به همشهری داده آدم بده داستانه.فردا همه باید جواب بدن.
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
+9 # پاسخ: ایستادگی برای تئاتر کاشان با پوستی از جنس کرگدن!شهروند در تاریخ: چهارشنبه 28 مهر 1395 ، ساعت 03:07 ب ظ
عزیزم من متوجه حرف شما نمیشم. مگه مسئولان فرهنگی نباید هوای هنرمندان شهرمون رو داشته باشند؟یعنی چون آقای فرجی پول هنرمندان رو سر وقت بهشون داده کار بدی کرده؟؟؟!!!
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
+11 # پاسخ: ایستادگی برای تئاتر کاشان با پوستی از جنس کرگدن!حسین ظاهری در تاریخ: چهارشنبه 28 مهر 1395 ، ساعت 11:07 ق ظ
تا اونجا که من اطلاع دارم آقای صادقپور برای هر اجرا در پارک لاله 100هزارتومن میگرفتن....جناب فرجی شان و منزلت هنرمند رو نگه میدارن....
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
+12 # پاسخ: ایستادگی برای تئاتر کاشان با پوستی از جنس کرگدن!Tara در تاریخ: چهارشنبه 28 مهر 1395 ، ساعت 10:07 ق ظ
خوشبختانه هنوزم افرادی در بدنه شهرداری هستند که ارزش برای هنر و هنرمند قائل هستند از جمله جناب دکتر فرجی، هرچند افرادی قارچ مانند به اشتباه در مجموعه شهرداری رشد و نمو کردند که ذهنیتی صرفا سیاسی و مخرب دارند. بخدا اگر در این گفتگو فقط در حد یک کلمه از آقای رضازاده تعریف شده بود الان حرف های شما بانوی گرامی رنگ و بویی دیگر داشت
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
+10 # پاسخ: ایستادگی برای تئاتر کاشان با پوستی از جنس کرگدن!معاف در تاریخ: دوشنبه 26 مهر 1395 ، ساعت 04:07 ب ظ
حق با شماست آقای صادقپور
واقعا جای تاسفه که تقریبا هیچکدوم از دوستان شورای نظارت و ارزشیابی نمایش کاشان که از نزدیک میشناسمشون هیچ شناختی از مقوله تئاتر ندارن.جالب اینجاست که حکم این عزیزان دوساله است ولی هیچ تغییری توی این شورا ایجاد نمیشه و ظاهرا آقای جوادی هم هیچ کاری از دستشون برنمیاد.
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
+8 # پاسخ: ایستادگی برای تئاتر کاشان با پوستی از جنس کرگدن!هنرمند در تاریخ: دوشنبه 26 مهر 1395 ، ساعت 03:07 ب ظ
بسیار عالی.قلمت مثل بازیگریت عالیه
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
+16 # پاسخ: ایستادگی برای تئاتر کاشان با پوستی از جنس کرگدن!سعید در تاریخ: دوشنبه 26 مهر 1395 ، ساعت 05:07 ب ظ
البته آقای صادق پور قلم خوبی هم دارن اما همونطور که توی مقدمه اومده، این مصاحبه مکتوب نبوده و سلطانی ضبط و تنظیم کرده.
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز246
دیروز425
این هفته671
این ماه7787
جمع کل820393

آی پی شما 54.226.179.247
Unknown ? Unknown