پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
كاشان آنلاين چرا؟
 علی فلاحیان
وظیفه اورژانس اجتماعی چیست؟
به گزارش کاشان آنلاین، با توجه به آغاز به کار اورژانس اجتماعی در کاشان، متن زیر به بررسی وظایف این ...
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00
پنج شنبه, 10 فروردين 1396 15:43

آزادی، مدگرایی یا تفکر گرایی

رای دادن به این مورد
(7 آرا)

محبوبه سادات عبدالعظیمی

کاشان آنلاین: امسال همه چیز شده سنتی از مانتو وکیف وکفش بگیر تا چیدمان سفره هفت سین، طرح مانتوها وکیف وکفش ها سنتیِ ولی افکارمون به ظاهر مدرنِ، جدیدا مد داره سوق پیدا میکند به سوی طرح ها ومدلهای گذشته وفراموش شده ولی حتی سعی نمیشود که یکم از افکار آن زمان استفاده شود و مدرن محسوب شود.
حرف از افکار وطرز فکر وخیلی چیزهای دیگر که پیش می آید تفکرات گذشته،دِمُده تلقی می‌شود ولی طرز لباس پوشیدن وپوشش دوره های قبل که باب میشود، مد و ارتقاء سطح محسوب میشود، اسمش را میگذارند آزادی ولی کافیه که یکم افکار وعقیده های آن زمان مد شود اُمُلی و سبک مغزی به حساب می‌آید که بهتراست یک مقدار آن سیاست های فراموش شده را داشته باشیم و مد کنیم تا به حساب آزادی را .

نمیدانم آزادی از نظر ما یعنی چی؟
شاید آزادی یعنی اینکه بدون حجاب وپوشش بیاییم توی کوچه وخیابان!
وشاید هم آزادی از نظر ما برابری زن ومرد در اجتماع است؟

نه، معنی آزادی را بد به ما یاد دادند یا بهتر بگویم اصلا  آزادی را برای ما به جز گشتن مثل اروپایی ها و بدون محدودیت بودن معنی نکرده اند.
تازه اگر بنا به این باشد که یک جامعه از لحاظ بی حجابی یه کشور مدرن وداری آزادی بیشتر باشد حیوانات بیشترین قلمرو را از جهت مدرن بودن و آزادی دارند.
اگر برابری زن ومرد در اجتماع آزادی محسوب میشود به جرأت میتوانم بگویم کشور ما الان هم نسبت به گذشته های دور وهم نسبت به کشورهای به ظاهر مدرن بین مردها وزنها برابری بیشتری وجود دارد فقط کافیست یه نگاه کوتاه به آیات قرآن بیاندازیم تا بتوانیم درک کنیم بین مرد و زن هیچ اختلافی وجود ندارد مگر در ظاهر مرد و زن که اگه قرار بود در این مورد هم اختلاف وجود نداشته باشد پس ما هیچ فرقی با حیوانات نداشتیم.
اگر بعضیا میگویند قرآن یک کتاب عربی هست وبرای اعراب بیشتر صدق میکند کافیه یه مراجعه به سایت ها یا خبرها بیاندازید که در گذشته دخترها را زنده به گور میکردند وداشتن دختر ننگ محسوب می شده والان هم هستند اینگونه افراد، در حال حاضر خانم های عرب حق یاد گرفتن رانندگی وداشتن گواهینامه را ندارند!
باشد میگوییم اعراب جاهل اند و کشورهای اروپایی رو بورس هستند در اروپا هم مشکلات زیادی وجود دارد در این زمینه زنان برای مردهای اروپایی فقط ابزار جنسی هستند در صورتیکه در ایران که بسیار سخن از اینست که برابری بین زن ومرد وجود ندارد زن جایگاه والایی دارد. آنقدر جایگاه زن در ایران بالا وبلند مرتبه است که تمام فکر و ذکر کشورهای خارجی به سمت فساد کشیدن زن های ایرانی است و به همین دلیل است که کاری میکنند که زنها ودخترهای ایرانی به سمت مد کشیده بشوند .

ولی هیچکدام از اینها معنای آزادی نیست آزادی یعنی داشتن آزادی بیان یعنی داشتن حق اعتراض یعنی داشتن یک سیاست سالم بدون پول شویی بدون اختلاس آن هم نه اختلاس آدمهای عادی اختلاس های کلان افراد دولتی وسیاسی که با پرداخت یک جریمه ی بسیار کم آزادی خود را بدست می آورند.
پس به جای مد کردن آزادی حجاب آزادی مد در پوشش وتقلید از گذشته ها واروپایی ها در این موارد کمی سیاست های گذشته و بعضی از سیاست های خارجی وآزادی در امور سیاسی را مد کنند.

آنقدر مغز مردم را به آزادی های کوچک وبی ارزش مشغول کرده اند که از نظر آنها وشاید خیلی از سیاستمدار های بزرگ مد شدن سیاست های گذشته وطرز فکرهای گذشته وکشور های مختلف دمده وسبک مغزی محسوب می شود.
ولی فراگیر شدن انواع مدها ومدلهای لباس وحجاب گذشته وکشور های مختلف مدرن بودن محسوب میشود اگر اینگونه است پس چرا تعداد مسلمانان کشورهای خارجی رو به افزایش میرود وتعداد مسلمانان ما کاهش پیدا میکند

ایران فقط کافیه یک مقدار از سیاست های صحیح گذشته وکشورهای مختلف را باب کند
تمام تلاش کشورهای خارجی این است که ذهن همه رو به یک سمت خاص متمرکز کند وتا حدودی هم موفق بوده ذهن تمام مردم ایران را چه افراد عادی چه افراد بزرگ را به سمت نابودی حجاب و زن در ایران واسلام منحرف کرده است درحالیکه دارد کاری میکند که ایران از سیاست های پوسیده ومنزجر  استفاده کند فقط اگر ایران وسیاستمداران سعی کنند کمی از سیاست رو اصلاح کنند وآزادی بیان وطرز تفکر رو مد کنند ایران مدرن ترین وداری بیشترین آزادی خواهد بود.


همیشه در نوع حجاب وپوشش وتقلید از گذشتگان وکشورهای خارجی  و مد ومدرن بودن، آزادی محسوب نمیشود.

گاهی داشتن آزادی بیان در سیاست، بیان تفکرات وقوانین حقوقی، آزادی محسوب میشود.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز706
دیروز384
این هفته3528
این ماه10317
جمع کل838265

آی پی شما 107.20.94.6
Unknown ? Unknown