پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
كاشان آنلاين چرا؟
 علی فلاحیان
وظیفه اورژانس اجتماعی چیست؟
به گزارش کاشان آنلاین، با توجه به آغاز به کار اورژانس اجتماعی در کاشان، متن زیر به بررسی وظایف این ...
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00

سیتروئن در کاشان/ نمونه‌ای موفق از تحول اقتصادی پس از برجام

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

 

کاشان آنلاین: با حضور مدیران ارشد شرکت سیتروئن در ایران و انجام مذاکرات نهایی، تابلو سردر شرکت سایپا کاشان به سایپا سیتروئن تبدیل و این شرکت فرانسوی فعالیتش را مجددا پس از ۳۹ سال به صورت رسمی در ایران آغاز کرد. اتفاقی که شاید بتوان آن را آغازی بر پایان انحصار تولید و تنوع محصول برای مشتریان داخلی دانست. صنعت خودروسازی کشور طی سال های گذشته به خصوص در زمان تحریم روزهای سختی را پشت سر گذاشت که البته با شکل گیری برجام گره های آن به ترتیب در حال باز شدن است. ورود سرمایه گذارانی مانند رنو، پژو و همین سیتروئن می تواند به ارتقا صنعت خودروسازی کمک کند. نکته اساسی در این همکاری ها توجه به بازارهای خارجی و صادرات بخشی از این محصولات است. صنعت خودرو در زمان تحریم‌ها یکی از بخش‌هایی بود که بیشترین آسیب را از مشکلات رخ داده دید به‌گونه‌ای که تیراژ تولید خودرو در کشور در سال ۱۳۹۲ بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت.در آن زمان ارتباط خودروسازان داخلی با خودروسازان مطرح اروپایی و آسیایی قطع شد و خودروسازان چینی نیز با سوءاستفاده از فضای پیش‌ آمده حضور خود را در صنعت خودروی ایران افزایش دادند.در چنان شرایطی اما اجرایی شدن برجام شروعی برای احیای صنعت خودروی ایران بود به‌گونه‌ای که طی حدودا یک سال و نیم گذشته از اجرایی شدن برجام این صنعت توانسته افت تولید رخ داده را جبران کرده و فراتر از آن به خودروسازان بین‌المللی بپیوندد.کارشناسان اجرایی شدن برجام را دوران احیای مجدد صنعت خودروی ایران می‌دانند و معتقدند که در فضای ایجاد شده در دوران پسابرجام صنعت خودرو در مسیر رشد کمی و کیفی قرار گرفته است.

حالا اما بعد از پژو شرکت سیتروئن رسماً فعالیت خود را در ایران آغاز کرد. ژان کریستف کمارد - قائم مقام منطقه خاورمیانه و آفریقا و عضو هیات مدیره شرکت خودروسازی PSA، و جمعی از مدیران ارشد سیتروئن با حضور در ایران با مدیرعامل و مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا نشستی برگزار و در خصوص ادامه همکاری‌ها مذاکره کردند.

بازگشت پس از 39 سال

در این نشست دو طرف بر ادامه همکاری با سرعت بیشتر در جهت راه‌اندازی خطوط تولید خودروهای مشترک و آغاز تولید سریع محصولات در سایپا کاشان تاکید کردند.

به این ترتیب با حضور مدیران ارشد دو شرکت سیتروئن و سایپا، شرکت سایپا - سیتروئن در ایران به صورت رسمی ثبت و به صورت عملیاتی فعالیت خود را آغاز کرد.

علاوه بر این تمام قراردادهای مورد نیاز جوینت‌ونچر بین دو شریک ایرانی و فرانسوی به امضا رسید و اعضای هیات مدیره شرکت سایپا - سیتروئن مشخص و معرفی شدند.

قرارداد جوینت‌ونچر بین دو شرکت سایپا و سیتروئن در پسابرجام منعقد شد و روند همکاری از آن زمان آغاز و سرانجام با انجام مذاکرات متعدد، همکاری مجدد بین این دو شرکت از سر گرفته شد. خودروهای جدید گروه سایپا - سیتروئن سال آینده در خطوط تولید شرکت سایپا کاشان تولید و وارد بازارهای داخلی و بین‌المللی خواهد شد.

شرکت فرانسوی سیتروئن پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران هیچگونه همکاری به صورت سایت تولیدی در ایران نداشت و برای اولین بار پس از ۳۹ سال مجددا از طریق جوینت‌ونچر همکاری با سایپا را آغاز کرده است.

خیز صنعت خودرو و دلواپسان کارشکن

صنعت خودروسازی در همه جای دنیا تنها با مشارکت در تولید است که به پیشرفت می رسد. هرچند در ایران به محض امضای یک قرارداد عده ای دانسته یا ندانسته تصورات استعماری از آن می کنند اما در واقعیت مشارکت در ساخت و تولید خودرو می تواند به پیشرفت صنعت خودرو کمک کند. پیش از این داوود میرخانی مشاور انجمن خودروسازان ایران در گفت و گو با «ابتکار» گفته بود: حضور یک شرکت خارجی و سرمایه گذاری آن را باید به فال نیک گرفت و به حاشیه ها نپرداخت. شرکت رنو هنوز نیامده است و نباید در مورد چگونگی تولید آن اظهار نظر کرد. ماهیت حضور سرمایه گذاری که مستقل و مستقیم به تولید خودرو اقدام می کند برای کشور ارزشمند است.

وی می افزاید: این شرکت یک بار دیگر قصد سرمایه گذاری داشت که حدود 4 سال معطل شد و دلواپسانی در آن زمان عرصه فعالیت را برای این شرکت تنگ کردند.

همچنین شهرام آزادی عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفته بود: در دوره پسا برجام همکاری با خودروسازان خارجی نباید مانند همکاری پیشین با رنو و تولید تندر 90، تک محصولی باشد. در دور جدید همکاری با خودروسازان خارجی از جمله سیتروئن باید همکاری‌ها متمرکز بر تولید خودروهای جدید و به‌روز و البته با مدل‌های متنوع باشد.آزادی با بیان اینکه باید خودروهای مشترک تولیدی در ایران متناسب با تغییرات تکنولوژی و مدل در خودروساز خارجی مادر، در ایران نیز به‌روز شوند، می‌افزاید: در حوزه داخلی‌سازی این محصولات نیز داخلی‌سازی باید بر روی قطعات اصلی مانند موتور، گیربکس و اکسل باشد تا بتوان بر روی یک پلت‌فرم خارجی، چندین مدل خودروی متفاوت را تولید کرد.

وی تصریح می‌کند: با توجه به تجربه تحریم در گذشته در دور جدید همکاری با خودروسازان خارجی این شرکتها باید ملزم به سرمایه‌گذاری در داخل کشور شوند تا دیگر به راحتی نتوانند ایران را ترک کنند.

برجام صنعت خودرو را زنده کرد

کارشناسان اجرایی شدن برجام را دوران احیای مجدد صنعت خودروی ایران می‌دانند و معتقدند که در فضای ایجاد شده در دوران پسابرجام صنعت خودرو در مسیر رشد کمی و کیفی قرار گرفته است.

در این شرایط در حالیکه رییس‌جمهوری از سرمایه‌گذاری ۲۷۰ میلیون یورویی شرکت فرانسوی پژو در ایران در دوران پسابرجام خبر داده است عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت این اتفاق را حاصل برجام و نقطه عطفی در صنعت خودروی ایران می‌داند.

ابوالفضل خلخالی در این رابطه می‌گوید: این برای اولین بار در تاریخ صنعت خودروی ایران است که یک خودروساز خارجی به شکل مستقیم و واقعی در صنعت خودروی ایران سرمایه‌گذاری می‌کند. وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری شرکت فرانسوی پژو در ایران دستاورد بزرگ برجام برای اقتصاد ایران است، خاطرنشان می‌کند: این موضوع نقطه عطفی در فعالیت صنعت خودرو است که توانسته اعتماد سرمایه‌گذاران خارجی را جلب کرده و در مسیر جهانی شدن حرکت کند.

همچنین یکی دیگر از اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به پرداخت غرامت از سوی پژو به ایران، می‌گوید: دستاوردهایی چون دریافت غرامت از شرکت فرانسوی پژو در سایه فضای ایجاد شده در دوران پسابرجام حاصل شده است.

امیرحسن کاکایی خاطرنشان می‌کند: اینکه یک کشور بتواند از یک خودروساز بزرگ بین‌المللی بابت ترک این کشور غرامت بگیرد در تاریخ صنعت خودروی جهان بی‌سابقه است. در سایه برجام بود که شرکتی چون پژو که در زمان تحریم‌ها ایران را ترک کرده بود برای حضور مجدد در صنعت خودروی ایران مجبور به پرداخت غرامت شد.

به کانال کاشان آنلاین در تلگرام بپیوندید

https://telegram.me/kashanonlinechannel

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز329
دیروز444
این هفته2382
این ماه9498
جمع کل822104

آی پی شما 54.234.0.2
Unknown ? Unknown