پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
كاشان آنلاين چرا؟
 علی فلاحیان
وظیفه اورژانس اجتماعی چیست؟
به گزارش کاشان آنلاین، با توجه به آغاز به کار اورژانس اجتماعی در کاشان، متن زیر به بررسی وظایف این ...
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00

متن و حاشیه‌ی دیدار شورایی های قدیم و جدید / همه از وحدت و همدلی و لزوم غلبه تفکر جناحی و حزبی بر کار مردمی گفتند

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

مهدی سلطانی راد؛

کاشان آنلاین: نشست صبح شنبه‌ی دهم تیر شورای اسلامی شهر کاشان اگر چه در دو پارت اولیه‌ی خود به دو موضوع شهری از جمله گفتگو پیرامون تعیین تکلیف کارخانجات ریسندگی و بافندگی کاشان و همچنین بررسی ابعاد مختلف فنی و بودجه یی یکی از پروژه های عمرانی شهرداری در بخش احداث پارکینگ عمومی اختصاص داشت اما در قسمت انتهایی این نشست،‌‌ منتخبان شورای اسلامی پنجم با همقطاران‎شان در شورای چهارم برای اولین بار به دیدار و گفتگویی صمیمانه از جنس چیزی شبیه" بله برون " و آشنایی دو طرفه پرداختند.

لحظات پایانی نشست بحث و گفتگوی اعضای شورای چهارم درباره‌ی یکی از پروژه های عمرانی شهرداری با حضور شهردار کاشان در بخش پارکینگ عمومی بود که منتخبان شورای پنجم از دو لیست شهر همدلی و اصولگرایان کم کم از راه رسیدند. عفت پدرام فر اولین نفر بود و بعد از او مهندس حسینعلی وکیل از راه رسید و سپس از جمع تازه واردها نوبت دکتر علی رضا مفرح بود تا این جمع را کامل کند. حیدریان " رییس دو سال آخر شورای چهارم " با خوش آمدگویی و تبریک به منتخبان شورای چهارم تریبون را به صاحبان جدید صندلی های چهارساله‌ی شورای شهر کاشان سپرد تا دیدگاه های خود را بیان کنند.

پس از چند تعارف میان مهندس ناظم رضوی و مهندس علی رسول زاده در قامت بزرگترهای شورای قدیم و جدید، رسول زاده سخنان خود را با لزوم نگاه عادلانه و منصفانه به عملکرد شهرداری کاشان آغاز کرد و با تمجید از آنچه که تاکنون از سوی شهرداری کاشان در حوزه اقدامات برای عمران و رفاه عمومی صورت گرفته بر لزوم نقدپذیری همه مسؤلان در همه رده ها به ویژه در کار شورای شهر تأکید کرد. به گفته وی شورای شهر محل تضارب آرای موافق و مخالف و افکار و دیدگاه هاست و اینجا محلی است برای این که برای مدت چهار سال تصمیات شهری با بیان شفاف نظرها و با همفکری و همکاری و مشورت گرفته می شود. به بیان وی باید مانند برخی کلان شهرها، عموم مسؤلان شهرستان دیدگاه های جناحی و حزبی و گروهی خود را آن جا که پای منافع شهر و عموم در میان است کنار بگذارند.

رسول زاده با بیان این که نظام با دیپلماسی و گفتگو توانست با قدرت های غربی بر سر میز مذاکره بنشیند به طرح این پرسش پرداخت که چرا ما نتوانیم در شهرمان با گفتگو و تحمل یکدیگر و جمع بندی نظرات و آرا، مشکلات و معضلات شهری را حل و فصل کنیم؟ وی همچنین شورای شهر را محلی برای تمرین دموکراسی محلی و بومی دانست و افزود: آنچه در دوره ی شورای جدید شهر باید مدنظر باشد نگاه عادلانه و اولویت بندی برنامه های عمرانی شهری است و باید به سمت و سویی حرکت کنیم که شهر مطلوب تری برای زندگی داشته باشیم.

علی هاشمی طاهری بعد از رسول زاده به ایراد سخن پرداخت. او ابتدا عضو شورای شهر را فارغ از دسته بندی ها و گرایشات سیاسی نماینده‌ی همه مردم دانست و سپس از دفاع از منافع مردم، تفکر عادلانه ، داشتن نگاه شایسته سالار در همه سطوح، لزوم همکاری و همفکری با شهرداری فارغ از نام و عنوان شهردار وتعامل با کلیه مسؤلین شهری با هدف غلبه بر مشکلات و معضلات شهر به عنوان ویژگی های یک عضو شورای شهر نام برد.

علی رضا پورعسگری دیگر عضو شورای چهارم و منتخب مردم کاشان در شورای پنجم از لیست همدلی در سخنان کوتاهی با تبریک ورود منتخبان جدید به صحن شورا، از لزوم تعقیب و دنبال کردن موضوع استان شدن کاشان با محوریت وحدت و همکاری میان همه مسؤلین گفت و تأکید کرد ظرفیت های پیشرفت و تعالی شهر کاشان کم نیست و حتی نخبگان و شخصیت های شناخته شده کاشان که بیرون از این شهر به فعالیت می پردازند هم می توانند در پروسه توسعه روزافزون شهر سهیم باشند.

مجید شمس هم دیگر منتخب شورای پنجم و عضو شورای چهارم بود که در مهمترین بخش های سخنان خود ورود یک خانم به شورای شهر بعد از گذشت چهار دوره از عمر شوراها را به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد که عفت پدرام فر بتواند هم از سهم خانم های جامعه‌ی کاشان و هم از مردان این شهر دفاع کند. وی همچنین بعد از تمجبد از ایده ی شکل گیری شوراها در دولت اول اصلاحات و تشکر از مردم کاشان به دلیل اعتماد به لیست شهر همدلی در چند آیتم به بیان دیدگاه های خود پرداخت که تأکید بر فرایندهایی مانند نقش پررنگ سیاست گذاری شورای شهر پنجم، حفظ رابطه اصولی شورای شهر با شهرداری، پاسخگو بودن شهرداری و پرسش گر بودن شورای شهر،تقویت نگاه برنامه یی، انضباط مالی و کیفی سازی نیروی انسانی در شهرداری، برون سپاری امورات قابل انجام، تلاش بیشتر و واقعی برای جذب سرمایه گذار در حوزه‌ی عمران و توسعه شهر، نگاه ویژه به اسناد و قوانین بالادستی نظام و .. از جمله دسپیدگاه های وی بود.

عفت پدرام فر نخستین بانوی عضو در تاریخ شورای شهر کاشان و منتخب شورای پنجم هم در سخنانی بر محو دیدگاه های جناحی و حزبی در فرایندهای شورای شهر و دوری از دسته بندی های عددی برای نشان دادن اکثریت و اقلیت تأکید کرد. به گفته ی وی اصلاح طلب و اصولگرا و معتدل در شورای شهر باید برای مردم کار کنند و هدفی جز توسعه شهر در سر نداشته باشند. پدرام فر البته با تأکید بر این که باید قدردان اعتماد مردم باشیم تبریک را شایسته ی اعضایی دانست که در شورای پنجم نیستند و مسؤلیت خطیر نمایندگی مردم از آنها برداشته شده. این عضو شورای پنجم شهر کاشان همچنین خود را اصلاح طلبی دانست که به فکر اصلاح و ترمیم ناراستی ها و نارسایی هاست و البته بر اصولگرا بودن خود در چارچوب تفکرات دسته بندی شده سیاسی تأکید کرد.

دیگر عضو جدید شورای پنجم هم در سخنانی با تمجید از عملکرد شهرداری در حوزه عمرانی و به ویژه بخش بهسازی معابر ابراز امیدواری کرد که شهردار فعلی در سمت خود باقی بماند. علی رضا مفرح همچنین لازمه‌ی کار و فعالیت در شورای شهر را همفکری و وحدت و تعامل اعضا با وجود همه گرایش ها و دیدگاه های جناحی با هدف توسعه و پیشرفت شهر دانست. مصطفی کردمیل از لیست شهر همدلی نیز در سخنانی کوتاه با عرض خسته نباشید به اعضای دوره‌ی چهارم شورا یادآور شد: انشالله با وحدت و همدلی  در دوره‌ی بعدی چرخ شورا و شهرداری و شهر را بچرخانیم و در نهایت مدیون مردم نباشیم.

شهردار اسبق کاشان و منتخب شورای پنجم هم در سخنانی بر این که از ابتدا در فکر ثبت نام برای انتخابات شورا نبود تأکید کرد. حسینعلی وکیل افزود: برخی دوستان فعال فرهنگی در روزهای آخر مهلت ثبت نام به بنده مراجعه و خواستار ثبت نامم در انتخابات شورا شدند اما وقتی نتیجه آرا مشخص شد بر این که با جدیت در شورای شهر پیگیر توسعه شهر باشم مصر شدم. وی همچنین از بررسی و رصد اوضاع و احوال شهرداری در حوزه های مختلف با نگاه علمی و منصفانه از طریق برخی متخصصان حو.زه های عمرانی و شهری خبر داد و یادآور شد: نمی توان بدون داشتن ارزیابی درست از اوضاع حوزه شهری و دست خالی، در 15 مرداد وارد شورای شهر شد و لازم است تا اطلاعات جامع و کاملی در همه زمینه های مرتبط با مدیریت شهری در دست داشته باشیم.

به گفته‌ی وکیل پسوندهای حزبی و جناحی اصلاح طلب و اصولگرا در پشت نام اعضای شورا در حقیقت باید در منش و رفتار و گفتار آنها ظهور و بروز یابد و این که از خود بپرسیم آیا به عنوان یک مسلمان و در عمل صادق و راستگو و با صداقت هستیم یا نه؟ آیا آن گونه که ادعا می کنیم منفعت طلبی در ما وجود ندارد و برای شنیدن نظر مخالف تحمل داریم یا نه؟

در حاشیه : علی هاشمی طاهری عضو شورای چهارم و منتخب شورای پنجم هنگام ورود علی رضا مفرح به صحن شورا از حاضران خواست برای سلامتی امام زمان (عج) صلوات بفرستند! هاشمی طاهری و مفرح هر دو از لیست اصولگرایان به شورای پنجم راه یافته اند. / طرز نگاه های معنی‌دار هاشمی طاهری هنگامی که مهدی مدنی از شورای چهارم، در سخنانش بر این که خود را به نوعی اصولگرای اصلاح طلب می خواند جالب بود! / مجید شمس در لابلای سخنان خود جملاتی در راستای اینکه عفت پدرام فر قبلأ اصلاح طلب بوده بیان کرد که با واکنش این عضو جدید شورای شهر مواجه شد! پدرام فر تأکید کرد بنده اصولگرا هستم اما اصلاح طلبی به معنای ترمیم و اصلاح نارسایی ها و سؤمدیریت ها را هم قبول دارم. / بیان برخی شوخی ها و مزاح در این نشست میان اعضای قدیم و جدید شورا جالب بود. مصطفی کردمیل عضو شورای چهارم و منتخب شورای پنجم در قسمتی از این نشست، با شوخی و طنز به مفرح گفت: امیدوار بودیم فلانی در دوره‌ی بعدی شورا نباشد! شما امروز هستی و ببین که در دوره جدید از دست ایشان چه خواهیم کشید!!!

 

به کانال کاشان آنلاین در تلگرام بپیوندید

https://telegram.me/kashanonlinechannel

 

 

 

 

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز329
دیروز444
این هفته2382
این ماه9498
جمع کل822104

آی پی شما 54.234.0.2
Unknown ? Unknown