پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
كاشان آنلاين چرا؟
 علی فلاحیان
وظیفه اورژانس اجتماعی چیست؟
به گزارش کاشان آنلاین، با توجه به آغاز به کار اورژانس اجتماعی در کاشان، متن زیر به بررسی وظایف این ...
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00

عاقبت دل به دریازدن در تیمداری حرفه یی ! ؛ شکایت هندبالی ها از مدیریت باشگاه شهرداری کاشان به فدراسیون و مراجع قضایی

رای دادن به این مورد
(1 رای)

مهدی سلطانی راد؛

کاشان آنلاین -  هر چند از شجاعت شهرداری کاشان طی دو سه سال اخیر در زمینه‌ی سرمایه گذاری حرفه یی در دو - سه رشته ورزشی که تا حدود زیادی باعث رونق ورزش و بازگشت شور و شوق به سالن های ورزشی دیار هفت هزارساله شد نمی توان به راحتی گذشت اما گویا در این بین بدهکاری مالی حدود نیم میلیارد تومانی به تعدادی از مربیان و بازیکنان تیم قهرمان لیگ برتر هندبال ایران در فصل 95 و کشدارشدن ساز و کار پرداخت این مطالبات ، برای علی رضا حبیبی و شاگردانش چاره یی جز شکایت به مراجع قضایی و کمیته انضباطی فدراسیون هندبال برای رسیدن به طلب های شان باقی نگذاشته.

شاید اگر در شهری که خالی از وجود کارخانه ها و صنایع بزرگ دوستدار ورزش نیست، شخص یا مسؤل دغدغه مند و با اعتباری در این سال ها که باریج اسانس و توزین الکتریک و فرش چلسی صحنه‌ی هزینه برای ورزش قهرمانی را خالی کردند و فرار را بر قرار ترجیح دادند پیدا می شد تا بتواند چهار یا پنج اسپانسر و سرمایه گذار برای رونق والیبال یا بسکتبال و حتی فوتسال شهر پیدا کند ارگانی مانند شهرداری کاشان که البته در ساختار وظایفش توجه به توسعه‌‌ی ورزش هم دیده می شود امروز برای پرداخت دیون مربیان و باریکنان تیم هندبالش که بر نوک قله هندبال ایران هم ایستاده اند کا سه‌ی چه‌کنم چه‌کنم دست نمی گرفت!

نتیجه آن که از حدود سه سال پیش وقتی در شهر عرضه یی برای راضی کردن حداقل سه یا چهار سرمایه گذار جهت ورود به عرصه ورزش قهرمانی یافت نشد شهرداری کاشان دل به دریا زد و به وسط گود آمد و برای فوتبال و بسکتبال و هندبال که دوتای آخری لیگ برتر را به چشم دیدند هزینه کرد و ناگفته پیداست که به قول معروف " تن زدن به آب خیس شدن هم دارد " و حالا سرمربی تیم قهرمان هندبال ایران و جمعی از شاگردانش خسته از امروز و فردا کردن ها و وعده و وعیدهای پی‌درپی بلدیه چی های کاشان راهی جز شکایت بردن به قانون برای وصول طلب های شان پیدا نکرده اند.

همین چند روز پیش بود که میلاد مسائلی "ملی‌پوش هندبال کشورمان و عضو تیم هندبال شهرداری کاشان"  با تسنیم مصاحبه کرد و در خصوص مطالبات بازیکنان شهرداری کاشان و عدم پرداخت آن با وجود گذشت چهار ماه از پایان لیگ برتر گفت: تمام تلاش خود را کردیم که این موضوع دوستانه حل شود ولی ظاهرأ برای مسئولان شهرداری کاشان مهم نیست.600 میلیون تومان بدهی شهرداری کاشان به کل تیم است و ما از این تیم 300 میلیون تومان چک داریم. متاسفانه مسئولان با کشیدن چک بلامحل حق ما را نادیده گرفته‌اند. در دیدار اخیر با مسئولان باشگاه شهرداری کاشان، آنها از ما خواستند تا چک‌ها را برگردانیم و علی الحساب 20-30 میلیون تومان به ما بدهند و آن را بین خودمان تقسیم کنیم و بعد هم به ما در کاشان یک زمین بدهند. آنها می‌خواهند با این کار برای خودشان زمان بخرند.

مسائلی در ادامه به تسنیم می گوید: احمد شاه بالایی "مدیرعامل باشگاه"  و خانمی که مسئول امور مالی باشگاه هستند چک‌ها را امضا کردند و ناظم رضوی و ابریشم  " شهردار  و مسئول امور مالی شهرداری" با وعده‌هایی که دادند کار را به اینجا کشیدند و حلاوت و شیرینی قهرمانی را از بین بردند.

 به گفته ی مسائلی با وجود این شرایط در باشگاه‌های هندبال کشور، نود درصد ملی‌پوشان دنبال لژیونر شدن هستند. ظاهرا مشکلات اقتصادی کشور بیشترین اثر را در هندبال داشته و دو سال است که می‌بینیم حتی تیم‌های قهرمان هم پول ندارند و مطالبات بازیکنان را پرداخت نکرده‌اند. چیزی مهم‌تر از قهرمانی و کسب سهمیه آسیا در لیگ وجود ندارد اما بازیکنان با رسیدن به این مهم باز هم حق شان را دریافت نمی‌کنند. ما با قراردادی که یک چهارم سال‌های گذشته بوده در لیگ شرکت کردیم اما باز هم 60 درصد مطالبه خود را نگرفتیم. وی در گفتگو با تسنیم تأکید می کند: متاسفانه با این نحوه پرداخت‌ها در زندگی‌های شخصی به مشکل خوردیم و گذراندن این مراحل در دو سال سخت شده است. سال قبل کفش ملی هیچ مطالبه‌یی پرداخت نکرد، گفتیم سال بعد بهتر می‌شود اما باز هم امسال شهرداری کاشان با وجود قهرمانی پول ما را نداد.

گله و شکایت هندبالیست های تیم شهرداری کاشان در گفتگو با رسانه ها در حالی است که گویا آنها چندی پیش در شورای شهر کاشان با رییس و نایب رییس شورا و مسؤل امور مالی اداری شهرداری نشستی هم در زمینه رسیدن به یک تفاهم و ساز و کار پرداخت طلب ها برگزار کرده اند اما به گفته ی یکی از بازیکنان طلبکار، وقتی با مقداری از بارقه‌ی امید برای وصول طلب ها از شورای شهر خاج شدیم یکی از دوستان شاغل در شهرداری به ما گفت کماکان باید صبر کنید و این یعنی باز هم حواله دادن زمان پرداخت طلب ها به زمانی نامعلوم!

از این موارد که بگذریم گله و شکایت و دلخوری شدید علی رضا حبیبی " سرمربی تیم هندبال قهرمان فصل95 " هم جای تأمل بسیاری است که در فصل گذشته مقداری از جیب خود برای تیم هزینه کرده و مثلأ اردوی خارج از کشور تیم هندبال شهرداری کاشان که به قول معروف سورپرایز سرمربی برای تیمش و البته مسؤلان تیم محسوب می شد را قبل از قهرمان لیگ تدارک دید اما او هم در زمره‌ی طلبکارانی است که می گویند بعد از شنیدن انبوه وعده و وعیدها، چاره یی جز شکایت بردن به کمیته انضباطی فدراسیون هندبال نمی بیند.

چاره‌ی کار کجاست؟ شهرداری کاشان باید فقط به توسعه‌ی ورزش همگانی بپردازد یا مثل باشگاه شهرداری ارومیه و تیم والیبالش که می گویند علاوه بر اسپانسرها و سرمایه گذاران بخش خصوصی، اداره‌ی ورش و جوانان هم دست مدیران این تیم را می گیرد، گوشه چشمی هم به توسعه‌ی ورزش قهرمانی داشته باشد؟ سرمایه گذاری در ورزش قهرمانی به قول عوام با یک قران و دوزار که نمی شود! حالا که سرمایه گذار بخش خصوصی از 5000 کیلومتری تفکر هزینه کرد برای ورزش قهرمانی در کاشان هم رد نمی شود چه تفکری باید اندیشید؟ درد جوان ورزش دوست کاشانی که تیم والیبال شهرش در فصل89 لیگ برتر، شگفتی ساز شد و در عین حال نمی توان با چهار تا جشن و برنامه‌ی فرهنگی سطحی و آبکی در شهر راضی اش کرد را چه کسی باید درک کند؟

واگذاری هزینه‌کرد در ورزش قهرمانی کاشان به سرمایه گذار بخش خصوصی که حالاحالاها شدنی نیست چون نیاز به تغییر و تحول در نوع نگاه و دیدگاه مدیران کلان شهرستان به مقوله‌ی ورزش دارد و تا زمانی که اینان سقف ورزش قهرمانی شهر را در لیگ های دسته دو و زیرگروه کشور ببیند آش و کاسه همین است که می بینیم، می ماند ارگانی مانند شهرداری و آن بودجه های محدود که اگر بخواهد یک تنه وارد گود شود و همه تنهایش بگذارند، حکایت تراژیک شکایت هندبالیست ها برای وصول طلب شان دوباره رخ می نماید!

از اصل داستان این گزارش دور نشویم. عاقبت این طلبکار و بدهکار به کجا می کشد؟ یک سوی ماجرا مربیان و بازیکنانی هستند که یک فصل خوش درخشیدند و به قله‌ی لیگ برتر هندبال ایران نشستند و حالا پولشان را می خواهند و برای محکم کاری دست به دامان کمیته انضباطی فدراسییون و نهادهای قضایی بیرون از فدراسیون شده اند و سوی دیگر ماجرا که به گفته‌ی طلبکاران ، با هزار ترفند مثل دادن زمین و امروز و فردا کردن دارد زمان می خرد تا هندبالی ها به مقدار ناچیزی از طلب شان راضی شوند .

 

به کانال کاشان آنلاین در تلگرام بپیوندید

https://telegram.me/kashanonlinechannel

 

 

 

 

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز330
دیروز425
این هفته755
این ماه7871
جمع کل820477

آی پی شما 54.226.41.91
Unknown ? Unknown