پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
كاشان آنلاين چرا؟
 علی فلاحیان
وظیفه اورژانس اجتماعی چیست؟
به گزارش کاشان آنلاین، با توجه به آغاز به کار اورژانس اجتماعی در کاشان، متن زیر به بررسی وظایف این ...
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00
پنج شنبه, 29 تیر 1396 10:55

دوران جدید در راه است، شهر من را دریابید

رای دادن به این مورد
(8 آرا)

وحیدرضا قدوسی؛

کاشان آنلاین: در روزشمار شهری که من و شمای شهروند در آن زندگی می کنیم رخدادهایی چند اتفاق می افتد که ممکن است از بیشتر آنها باخبر نشویم اما در مورد متن و حاشیه‌ی همان معدود خبرهای شهر که با صلاحدید از زیر دست دروازه بان های خبر رد می شود و به گوش مان می خورد هم گاه سؤالاتی برای مان ایجاد می شود اما آیا مدیری هست که بدون متهم کردن شهروند پرسشگر به " سیاسی کاری " به این سؤالات و ابهامات جوابی دقیق، کارشناسی و قانع کننده بدهد؟

نمی خواهم سیاه نمایی کنم اما چند سالی است، نه شاید بهتر است بگویم سال هاست شهر من میدان نبرد شده. اما این نبرد با تیر و آتش و تفنگ و ... نیست. جنگ قدرت نمایی است ولی نه با زور بازو. آری، استفاده از قدرت در جایگاه مسئولیت و در راستای خدمت به خلق می تواند مفید فایده باشد اما امان از وقتی که به جای خدمت رسانی از اهرم قدرت برای خود خواهی استفاده شود. خدا نکند فلان عضو شورای شهر با نماینده‌ی شهرستان در مجلس، به دلیل اختلاف در گرایشات سیاسی آبش در یک جوی نرود، بیا و ببین که چگونه وقت و بی وقت و در هر مجلس و نشست تخریب نماینده می شود سکه رایج آنهایی که دم از ارزشها می زنند اما یادشان می رود چند سال پیش و فردای روزی که انتخاب آن نماینده محرز شد همان ها در فلان مسجد و در حضور خیل عظیم مردم قول دادند که کمک حالش باشند و برای کمک به توسعه دو شهرستان دستش را بگیرند و فراموش کنند دوران رقابت را ! باری؛ این خودخواهی هاست که گوش و چشم مسئولین را می بندد و درست در جایگاهی که باید خدمت گزار مردم باشند و از بیت المال به نفع عموم مردم استفاده کنند جور دیگر رفتار می کنند و منفعت دسته و گروه خود را به منفعت جمعی ترجیح می دهند. گاهی موضوع مانند تخریب آن نماینده مجلس، داستان لج و لجبازی و روکم کنی است و مسلم است که مشترک مورد نظر هر نصیحت و مشورت و یا نقدی را نمی شنود!

مگر مردم شهر من چه اشتباهی کرده اند که باید مستحق شهری باشند که میدان نبرد خودخواهی های فردی و جمعی شده؟ چرا باید شاهد رسوخ تأثیر بی تدبیری ها و بی فکری های عده یی نامدیر هر چند معدود در متن و روح زندگی مان باشیم؟ چرا نحوه هزینه کرد بیت المال را درنمی یآبیم که خدای ناکرده پای چهارتا جشن و برنامه ی فرهنگی کم محتوا خرج نشود؟ دست بلدیه چی ها امروز درد نکند که شهرمان را نونوار می کنند اما آیا فکر بدهی های شهری پیدا و پنهان هستیم که به علت دل به دریا زدن های متحورانه ایجاد می شود و گریبان تک تک ما را می گیرد؟ پلی که فلان جا ساخته و با سلام و صلوات و کلی پزدادن و در میان چیلیک چیلیک دوربین ها افتتاح می شود آیا در جای درست خود که باید چاره ساز امروز معضل ترافیک باشد تعبیه می شود؟! آسفالت خیابان ها و کوچه ها آیا به شکل اصولی بر جای خود می نشیند؟! چرا برای بیمارستانی که برای درمان درد صعب العلاج صدها بیمار سرطانی ساخته می شود به حکم حسادت و تنگ نظری جناحی سنگ اندازی می کنند؟ چرا سرنوشت برخی نامه های دردمندانه‌ی شهروندان در پارلمان محلی و یا همان شورای شهر سر برخی اختلاف نظرها باید به ریزریزشدن و ایجاد حواشی بینجامد؟!! چرا شهروند ایثارگری که بابت عدم رسیدگی به توسعه و عمران فلان نقطه حاشیه یی شهر عریضه اش را به شورای شهر برده، به جای رسیدگی به صحت و سقم درخواستش با ناسزا و توهین و صدای بالارفته فلان عضو شورا مواجه می شود و متهمش می کنند که تو سیاسی کاری می کنی؟!!! یکی نیست بگوید اگر فکری، ایده یی، راهکاری، چاره یی و درمانی برای معضلات و چاله چوله های این شهر که لیاقت پیشرفتش بسیار بیشتر از اینهاست ندارید مرد و مردانه حداقل در ضمیر ناخودآگاه تان اعتراف کنید و سمتی را که حق و لیاقت تان در آن نیست بر عهده نگیرید. اما چه کنیم که همیشه واژه یی به نام" تکلیف " یکهو وسط می آید و مقدرات یک شهر را تحت تأثیر خود قرار می دهد!

والامقامان، حضرات مدیران و مسؤلان، دوران جدید مدیریت شهر از هر دو بعد اجرایی و شهری در راه است. دولت با رویکردهای کمی متفاوت از گذشته هم که دکتر روحانی وعده اش را داده دوباره" تکرار " شد. شورای پنجم اسلامی شهر هم تکلیفش مشخص شد. چه بخواهیم و چه نخواهیم نماینده‌ی شهرمان در مجلس هم تا دو سال دیگر سر جای خودش هست. بالاغیرتأ اختلافات تان بر سر مسائل حزبی و جناحی و احیانأ جارزدن اقدام به اشتغالزایی افتخارآمیز نزدیکان سببی و نصبی تان در فلان ارگان شهری را هم بگذارید برای جلسه های خصوصی و مثل مدیران و صاحب منصبان دیار گز و زاینده رود بر سر منافع و مصالح عمومی شهر و منطقه تفاهم کنید. بیایید نیت های تان را خالص کنید که بنیانگذار کبیر این انقلاب فرمود: اگر هر کدام از ما در جایی که هستیم درست کار کنیم مملکت درست می شود.

 

به کانال کاشان آنلاین در تلگرام بپیوندید

https://telegram.me/kashanonlinechannel

نظرات   

 
0 # پاسخ: دوران جدید در راه است، شهر من را دریابیداحسان زارع در تاریخ: یکشنبه 08 مرداد 1396 ، ساعت 12:05 ب ظ
انشاالله کاشان جدید ،از افراد مُفت خور که یک شبه و با تلفن یا سفارش به شهرداری آمدند، پاک سازی شود.
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
+6 # پاسخ: دوران جدید در راه است، شهر من را دریابیدمجید اعتماد در تاریخ: شنبه 07 مرداد 1396 ، ساعت 12:05 ب ظ
قربون زبونت!
همشهریان عزیز ما خبر ندارند که شهرداری چقدر بدهی برایشان باقی گذاشته است. و تمام بدهی باید از جیب مبارک شهروندان عزیز از طریق عوارض سالانه نوسازی و یا صدور پروانه ..و..و..پرداخت شود.
یکی میگه 700 میلیارد شهرداری بدهی داره و یک دنیا چک دست پیمانکارها دارد. تیم هندبال که بر اثر نادانی چند نفر در سازمان ..شهرداری تأسیس شد. نیم میلیارد هزینه برای همشهریان بالا آورده و بدون هیچ نتیجه!
مادر شهردار بعدی بگردد! با این همه بدهی. من اسم شهردار بعدی را منشی پرداخت بدهی های شهرداری گذاشته نه شهردار.حالا همه جا بنر می زنند و می گویند شهردار جهادی!
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
+6 # پاسخ: دوران جدید در راه است، شهر من را دریابیدعلیرضا پور محمدی در تاریخ: جمعه 06 مرداد 1396 ، ساعت 11:05 ق ظ
با سلام،منم تحلیل فوق را خواندم و هم نظر آقای صالحی را.
خیلی عجیب است که افراد فوق دم از ولایت فقیه می زنند!!
بلی ! آنها با اسم ولایت دکّان باز کرده اند. و به تصاحب مسئولیت ها برای اقوام درجه یک خود پرداخته اند. اینها خیانتکار به اسلام و ولایت فقیه هستند و باید به مردم معرفی بشوند.
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 
 
+8 # پاسخ: دوران جدید در راه است، شهر من را دریابیدمحمد حسین صالحی در تاریخ: پنج شنبه 05 مرداد 1396 ، ساعت 02:05 ب ظ
نوشته های دردمندانه شما را خواندم.جانا سخن از دل ما می گویی.
در هر صورت در کاشان افراد یا سیاسی هستند یا نیستند.حالا در سیاسیون یا اصولگرا یا اصلاح طلب یا به اصطلاح قدیم چپی یا راستی.
من یک اصولگرا هستم اما نه اصول گرا از جنس وصولگرا ، که همچون زالو بر بدنۀ شهر چسبیده اند.آقای هاشمی طاهری صریحا در جلسه شورا اعلام می کند: که من داماد و.. را به شهرداری آورده ام تا شهر به دست بچه ها نیفتد!( به نقل از سایت مشکات آنلاین).دیگری آقای رضوانی نژاد که ایشان نیز جزء شورای اصولگرایان است و دامادش مجتبی رضازاده ابتدا مسئول حراست شهرداری شد و سپس مسئول سازمان ورزش و رفاهی شهرداری کاشان. ضمنا وقتی رضوانی نژاد در فرمانداری بود مجتبی رضازاده را مسئول بازرسی انتخابات و عضو اتاق فکر فرمانداری کرد، در حالیکه مجتبی رضازاده بیکار بیکار بود . الان هم حدود 8 ماه است او را جزء شورای اصولگرایان کرده است! و دیگری ...و دیگری ....
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز331
دیروز425
این هفته756
این ماه7872
جمع کل820478

آی پی شما 54.226.41.91
Unknown ? Unknown