پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
كاشان آنلاين چرا؟
 علی فلاحیان
وظیفه اورژانس اجتماعی چیست؟
به گزارش کاشان آنلاین، با توجه به آغاز به کار اورژانس اجتماعی در کاشان، متن زیر به بررسی وظایف این ...
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00

درباره‌ی افشای تحرکات چراغ خاموش کاشانی‌ها برای لیگ برتر والیبال/ از رسانه ها اصرار و از باریجی ها، نه تکذیب و نه تأیید! / گزارش خبری

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

مهدی سلطانی راد؛

کاشان آنلاین: در حالی که طی دست کم پانزده روز گذشته اخبار متعددی در کانال های مجازی منتسب به فعالان سرشناس والیبال ایران درباره‌ی تدارک وسیع باشگاه باریج اسانس کاشان اعم از گفتگو با تعدادی مربی و بازیکن سرشناس جهت شرکت این باشگاه در لیگ برتر والیبال فصل 96 ایران در معرض دید افکار عمومی قرار گرفته مدیرعامل این باشگاه در یک موضع گیری با خودداری از تکذیب قاطع این اخبار، تلویحأ از در جریان بودن برخی گفتگوها و مذاکرات پشت پرده در مورد بازگشت باریج اسانس به لیگ برتر خبر داد.

پریروز از سوی فاطمه حسیبی "مدیرعامل باشگاه باریج اسانس "در واکنش به این اخبار و به زعم روابط عمومی باشگاه، "شایعات مطرح شده " درباره حضور باریج اسانس در لیگ برتر والیبال فصل 96 امسال چنین گفته شد که: حضورمان در لیگ برتر والیبال هنوز در حد صحبت و مراحل مقدماتی است، هنوز هیچ اتفاق خاصی نیفتاده و این موضوع در حد فرضیه است و بایستی ابتدا در هیئت مدیره مطرح شود. تا به الان هیئت مدیره به اجماع نرسیده و تمامی مسائل مطرح شده در فضای مجازی در حد حرف و شایعه است.

مدیرعامل باشگاه باریج اسانس کاشان که چندان به بازگشت این باشگاه به لیگ برتر بی میل نیست در ادامه می گوید: معتقدم اگر یک سال دیگر صبر کنیم با همین بازیکنان آکادمی باریج اسانس و بازیکنان مستعد این سرزمین می توانیم در لیگ برتر حاضر شویم. اما در نهایت بنده در این خصوص تنها یک رأی دارم و اعضای هیئت مدیره تصمیم گیرنده نهایی هستند.

حسیبی در ادامه با تمجید و ابراز خرسندی از توجه باشگاه به تیم های پایه و پشتوانه سازی در آکادمی باریج اسانس، باز هم البته به تکذیب قاطع اخبار مذاکرات پشت پرده برای انسجام تیم باریج اسانس جهت شرکت در لیگ برتر فصل جدید نمی پردازد و تنها از تمامی هواداران باشگاه باریج اسانس که در این مدت پیگیر حضور این باشگاه در لیگ برتر بودند تشکر و قدردانی و از آنها می خواهد تنها از درگاه مجازی و رسمی باشگاه، پیگیر اخبار موثق بوده و به شایعات توجهی نکنند و تأکید می کند به طور یقین باشگاه باریج اسانس با یک برنامه ریزی منسجم و هدف دار به دنبال ایجاد فضایی سالم و شاداب در سطح کشور می باشد.

اما داستان از کجا شروع شد؟! تقریبأ از اواخر تیرماه بود که پای امیر خوش خبر" سرپرست بانفوذ تیم ملی والیبال " به داستان یک تیم بستن نامحسوس و چراغ خاموش برای لیگ برتر فصل جدید باز شد. برخی کانال های مجازی منتسب به فعالان و والیبال نویسان برجسته ایران مانند محمود حداد، علی شاکری و جمشید حمیدی در همین روزهای منتهی به آخر تیر از این چهره پرنفوذ " خوش خبر "در بین اهالی فدراسیون و ملی پوشان به عنوان کسی که با همراهی یک ملی پوش کاشانی در حال جمع و جورکردن فهرست کادر فنی و بازیکنان تیم باریج اسانس برای فصل جدید هستند نام بردند.

این کانال های خبری از دراگان" دستيار ايگور كولاكوويچ" گفتند که مذاكرات مثبتي با باريج اسانس داشته و با توجه به حضور ملي پوشاني چون غفور و وادي حضور وي در اين تيم دور از دسترس نيست و در خبرهایی دیگر متذکر می شدند در حالی که باريج اسانس سرمربي ندارد اما تا بدين جا بازيكناني چون غفور، محمدطاهر وادي و ادريس دانشفر را به طور قطعي به خدمت گرفته و گفته مي شود با مسعود غلامي و حسن صنوبري نيز به توافق رسيده است.

در روزهای بعدی و در همین رسانه های مجازی نه چندان نامعتبر از ناصر شهنازی نام برده شد که گزینه‌ی تیم خوش خبر برای سرمربی گری باریجی هاست. اما او که زمانی یکی از دستیاران ولاسکو بود و مانند بسیاری از مربیان اهل تعامل، همیشه از گزینه های فدراسیون برای دستیاری مربیان خارجی تازه از راه رسیده محسوب می شود در واکنش به این اخبار گفت:" رفتن من به کاشان شایعه است، برای لیگی که چهار ماه ماه طول می‌کشد نباید این همه هزینه شود. همه ساله اسمم در برخي تيم ها مطرح مي شود، مثل اروميه كه شهرم است ولي اتفاقات ديگري رخ مي دهد. " همچنين گفته مي شد درصورت حضور شهنازي در كاشان، مهدي رنجبر كاپيتان فصل گذشته كاله آمل نيز با اين مربي راهي كاشان خواهد شد!

این رسانه ها کماکان در حالی از جذب چراغ خاموش چهره هایی مانند غفور، محمدطاهر و ادريس دانشفر توسط باریجی ها می گویند که در این میان صحبت از گفتگو با چهره‌ی سرشناسی مانند سعید معروف هم برای فصل بعد باریج هم به میان آمده اما به گفته ی یکی از این رسانه های مجازی والیبالی حالا با ماندن معروف در پيكان معادلات كمي پيچيده شده و بايد ديد آيا باريج اسانس همچنان قصد تيم داري در ليگ برتر را دارد يا خير؟!

به موازات انتشار اخبار تحرک چراغ خاموش باریجی ها، اما چند روز پیش خبر شوک آور، جالب و قابل تأمل دیگری از راه رسید! تیم والیبال فرش محتشم کاشان هم در تدارک لیگ برتر است! شرکتی که با دغدغه مندی مدیرعامل ورزش دوست خود "رحیمی " یک سال پیش برای صعود به لیگ برتر تلاش کرد اما علی رغم داشتن چند مهره خوب در سطح تیم ملی و یک مربی بومی نتوانست جواز صعود به لیگ برتر را کسب کند و اما در فرایندی جالب و همزمان با تحرک نامحسوس و البته غیررسمی باریجی ها برای لیگ برتر فصل بعد خبر رسید که فرش محتشم هم سودای لیگ برتر در سر دارد و از محمد وکیلی" سرمربی تیم ملی نوجوانان " به عنوان مربی فصل بعد این تیم در لیگ برتر نام می برند. این در حالی است که گفته می شود فرش محتشم کاشان در صورتی نامش در لیست لیگ برتری های فصل بعد درج می شود که پدافند اصفهان " تیم تازه به لیگ برتر صعود کرده از رقابت های قصل گذشته دسته اول کشور " به دلایلی از جمله مشکلات مالی مایل به تیم داری نباشد. حضور توأم باریج اسانس و فرش محتشم در لیگ برتر یعنی برای اولین بار یک شهر با دوتیم در رقابت های سطح بالای والیبال ایران ..

بنا به آن مثل معروف که" تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها " و رصد این روزهای اخبار مختلف رسانه های والیبالی رسمی و غیررسمی احتمال حضور شهر کاشان در لیگ برتر والیبال فصل آینده "حتی با وجود یک تیم " چیزی فراتر از نود درصد تصور می شود. این فرایند البته باعث رونق دوباره‌ی والیبال در شهری خواهد شد که هشت سال پیش نماینده اش در لیگ برتر، سوای کسب عنوان چهارم" تا رسیدن به سکوی سوم هم البته راهی نبود " عنوان غول کش و شگفتی ساز لیگ را بدست آورد. چه کسی از یاد می برد که در برف و بوران سخت عصر آن روز زمستان سال 89 سالن تختی هنگام بازی باریج اسانس مقابل حریف لیگ برتری اش مملو از تماشاگر بود و حدود 200 نفر هم پشت در سالن منتظر نتیجه پیروزی تیم شهرشان بودند؟ چه کسی منکر این حقیقت می شود که جوانان کاشانی سه سال متوالی اواخر دهه 80 حکایت شب و روزشان موفقیت ها و پیروزهای تیم والیبال شهرشان در لیگ برتر بود و بنا به برخی روایت های رسمی میزان بزهکاری و سؤرفتارهای اجتماعی جوانان شهر در این ایام به رکود رسیده بود؟

.. و اما سؤالاتی از جنس دیگر؛ آیا کاشان که هم اکنون آن سازه ی نیمه کاره و میلیاردها سرمایه ملی اش در کنار ورزشگاه 15هزارنفری به لطف نفوذ پست و مقام ، درایت و دغدغه مندی عموم مدیران اجرایی و شهری اش در حال فرسودگی و نابودی است و از داشتن سالن استاندارد ورزش های سالنی با گنجایش تماشاگر زیر هزارنفر در داخل شهر محروم است برای فصل آینده لیگ برتر والیبال ایران صاحب دو نماینده خواهد بود؟! آیا غیر از این است که حتی با وجود حضور تنها یک تیم از کاشان در فصل بعد لیگ برتر والیبال، سالن استانداردی حتی در سطح ملی در کاشان برای میزبانی این رقابت ها وجود ندارد؟ کاشان در حال حاضر غیر از تک ستاره یی مانند امیرغفور، با کدام بازیکن بومی می تواند ادعای تیم بستن با درصد 50-50 بازیکن بومی و غیربومی برای لیگ برتر داشته باشد؟! اگر خبر عزم فرش محتشم برای حضور در لیگ برتر والیبال فصل بعد جدی است آیا با یک سیاست گذاری درست و معقول بهتر نبود که تمرکز باریج اسانس بر روی لیگ برتر و فرش محتشم با تعدادی جوان کاشانی بر روی لیگ یک و با هدف پشتوانه سازی متمرکز می شد؟

این ها را گفتیم، اما گفتنی آخر این گزارش خبری را برای شهری می نویسیم که در عمل به بدعت نازیبا و مشمئزکننده‌ی پس زدن بزرگان و نخبه های ملی، ورزشی اش ید طولایی دارد. می گویند عاقل را اشارتی کافیست. خیلی قرار نیست به گذشته ها برگردیم. همین چند سال پیش را بیاد بیاورید. آن قهرمانی مقتدرانه در لیگ یک فصل88 با تیم و مربی جوانی که سال بعد و با کمی تغییر در لیگ برتر، داماش و سایپا و پیکان مدعی را با یک پنجم هزینه این تیم ها به صلابه کشیدند و در نهایت آن شد که دیدیم و دیدید.. بومی های متعصب و امتحان پس داده یی که شجاعانه پس زده شدند تا "کارخانه" ها که ثمره‌ی"  مفیدی " هم نداشتند بیایند و میلیاردی ببندند و ناکامی تولید کنند!!

 

 

به کانال کاشان آنلاین در تلگرام بپیوندید

https://telegram.me/kashanonlinechannel

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز33
دیروز492
این هفته950
این ماه8066
جمع کل820672

آی پی شما 54.234.190.237
Unknown ? Unknown