پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
كاشان آنلاين چرا؟
 علی فلاحیان
وظیفه اورژانس اجتماعی چیست؟
به گزارش کاشان آنلاین، با توجه به آغاز به کار اورژانس اجتماعی در کاشان، متن زیر به بررسی وظایف این ...
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00
سه شنبه, 24 مرداد 1396 15:52

روایت هایی تلخ از هنر قدرناشناسی در شهر هنرپرور

رای دادن به این مورد
(1 رای)

زهرا رسول زاده؛

کاشان آنلاین: سال هاست دوست عزیز و ادیبی از قول استادی بزرگ می گوید از آسمان کاشان آتش می بارد و از زمینش بخل. من این روزها هر چه پیش می رود به این گفته ایمان بیشتری می آورم. زخمی کهنه که گاهی به نمک نگاه خودمان تازه می شود. این بار با دنیایی از شوق یا بهت در فضای مجازی کنسرت محمد معتمدی را با گروه تیام جامعه نابینایان کاشان دنبال می کردم. خواننده کاشانی یی که در شهر خودش غریب است به همراه نابینایان عزیزی که سال ها به برکت دل گرم استادشان مشق موسیقی عشق کرده اند در پایتخت روی سن می روند، بی آن که قدر محمد معتمدی دانسته شود یا حتی نامی از استاد مهربان گروه تیام" مهران مبینی"  برده تا مبادا قدر شناسی رسم شود.

هرچه را در این شهر می بینیم غریبه پرستی است و قدر ناشناسی. از حضور و دعوت زود به زود هنرمندان غیربومی عرصه موسیقی در مراسم مختلف گرفته تا طرد شاعران مطرح کشوری چون مهدی فرجی و سارا جلوداریان و... میلیون ها تومان خرج هنرمندان خارج از شهر و این روزها خارج از کشور می کنیم و به هنرمندان شهر جز بی مهری و قدر ناشناسی سهمی نمی رسد.

با افتخار از مدیران میانی همشهری در کشور می گوییم که از این آتش بخل سوخته اند و عطای کار در هرجا را به آقای شهرشان بخشیده اند. عباس جمالی، خیام وقار، مهدی صفاری نژاد و این آخری ها مجتبی جدی .. هنرمندان تئاتری که دور از بخل و تنگ نظری و قدر ناشناسی شهر در پایتخت حالا از چهره های موفق هنری اند و بدین ترتیب گویی ما مردمان این شهر سوگمندانه در راندن خوبان از شهر و خالی کردن عرصه از بزرگان خبره ی روزگاریم. کافیست کسی در کاری یا هنری بدرخشد آنگاه است که قلم ها و نگاه ها و زبان ها در فروانداختن درخت وجودشان به کار می افتند و تا ریشه اش را در دل این خاک نخشکاند دل آرام نمی گیرد.

مثال اینکه در بخش گردشگری هم در دعوت بزرگان موسیقی، بی نگاهی به خستگی مخاطب از این همه اشباع هنری که بازار اندک شهر را از هنرمند بومی می گیرد، به گونه یی رقابت می کنند که انگار کمر بسته اند به خشکاندن نهال هنر بومی. هوای کدورت در سینه شهر رسوب کرده و در همه ی عرصه های اقتصاد و هنر و ادبیات و .... در قدر ناشناسی گوی سبقت از هم ربوده ییم. چشمان جوانان شهرمان به امکان رفتن دوخته شده و متولیان هر عرصه به جای کشف و پرورش استعداد چنان عرصه را بر اهل آن تنگ می کنند که گریزی جز گریز از این قفس برایشان نمی ماند.

چه بسیارند افراد موفقی که حسرت همراهی با مردمان شهرش به دلشان مانده و ما مردمان قدر ناشناس شهر چون معشوقه سنگ دل چشم نازک می کنیم و زبان به عیب آنها می گشاییم. گاهی روزنه امیدی هم اگر باشد و کسی به رسم مهر از هنرمندان شهر و بزرگان هر حیطه یی دعوت به همکاری کند نگاه بخیل شهر به اعتراض از سفره یی که برایش پهن نشده به بهانه های هزار رنگ تا جان در تن دارد به سرکوب همشهری اش تلاش می کند!

کوتاه سخن آن که این شهر را پیش از این به شهر ادب و هنر و تمدن می شناختند نه به خاکش، که از مردمانش. اما این گونه قدر ناشناسی و ناسپاسی، شهر را از مردان هنر و ادب و صنعت خالی می کند و جز ویرانه یی برای یادبود چیزی نمی ماند.

 

به کانال کاشان آنلاین در تلگرام بپیوندید

https://telegram.me/kashanonlinechannel

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز331
دیروز425
این هفته756
این ماه7872
جمع کل820478

آی پی شما 54.226.41.91
Unknown ? Unknown