پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
كاشان آنلاين چرا؟
 علی فلاحیان
وظیفه اورژانس اجتماعی چیست؟
به گزارش کاشان آنلاین، با توجه به آغاز به کار اورژانس اجتماعی در کاشان، متن زیر به بررسی وظایف این ...
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00

حاشیه هایی خواندنی از انتخاب سی و سومین شهردار / از خوش بیانی شهردار جدید تا تیک آف عضو مغموم شورا !!

رای دادن به این مورد
(1 رای)
مهدی سلطانی راد؛ 

کاشان آنلاین: با وجود گذشت کمتر از 48 ساعت از انتخاب شهردار جدید کاشان، این رخداد هنوز و شاید تا هفته های های آتی می تواند نقل محافل مختلف باشد. آنچه در زیر می‌خوانید حاشیه هایی است که از نشست حدود چهار ساعته انتخاب شهردار جدید کاشان " سعید ابریشمی راد"  در سالن جلسات شورای اسلامی شهر از چشم برخی خبرنگاران از جمله خبرنگار کاشان آنلاین دور نماند ؛

*فرایند قانونی انتخاب سی و سومین شهردار تاریخ کاشان از حوالی ساعت 21 و 15 دقیقه سه شنبه شب هفت شهریور 96 در شورای اسلامی شهر آغاز و تا 15 دقیقه بامداد چهارشنبه ادامه یافت.

*این نشست برای انتخاب سی و سومین شهردار تاریخ کاشان برگزار شد. اولین شهردار کاشان"  اعتمادالدوله صدوری"  است که 81 سال پیش در سال 1315 به این سمت برگزیده شد.

*هر 9 عضو شورای شهر پنجم در این نشست حاضر بودند.

*سعید ابریشمی راد تنها گزینه مورد بررسی برای به دست گرفتن سمت شهردار کاشان از طرف ائتلاف شهر همدلی در این نشست بود و طیف دیگر شورا گزینه‌یی نداشتند.

*خبرنگاران و نمایندگان رسانه هایی چون کاشان آنلاین، تسنیم، اعتماد، مشکات آنلاین و مردم کویر، برنامه کاشانه و ارتباطات و امور بین الملل شهرداری به ثبت خبری این نشست مشغول بودند.

*علی هاشمی طاهری " یکی از چهار اصولگرای شورای شهر پنجم"  به محض ورود به نشست، از دیدن شمار زیاد خبرنگاران متعجب شد!

*خبرنگاران برخی پایگاه های خبری هوادار شهردار معزول کاشان در این نشست غایب بودند.

*ابریشمی راد در زمانی حدود دو ساعت به ارائه برنامه های خود در بخش های مختلف برای به دست گرفتن سمت شهردار کاشان پرداخت.

*طولانی شدن زمان ارائه برنامه های سعید ابریشمی راد، علی رغم فن بیان مطلوب و مشتری پسند وی تا حد زیادی نشست را فرسایشی کرد.

*در برخی از مقاطع ارائه برنامه توسط ابریشمی راد، ناظم رضوی و هاشمی طاهری از طریق گفتگویی که جلب توجه می کرد، به تجزیه و تحلیل برنامه های گزینه شهرداری کاشان مشغول بودند!

*در بخشی از این نشست ناظم رضوی و هاشمی طاهری از سعید ابریشمی راد درباره مقدار بدهی های شهرداری کاشان و زمان پرداخت آنها از طرف وی پرسیدند. این در حالی است که این دو نفر هیچگاه، به ویژه در طول یکی دو سال اخیر چنین پرسشی را به شکل علنی از سید محمد ناظم رضوی نپرسیدند!

*علی رسول زاده " رییس شورا " در ابتدای این نشست از تمایل پابرجای شورا بر اساس قوانین دموکراتیک برای حضور کاندیداهای جریان اصولگرا در نشست انتخاب شهردار گفت و از برخی شنیده ها مبنی بر عدم تمایل گزینه یی مانند سید محمد ناظم رضوی برای شرکت در نشست شورای شهر و بیان برنامه هایش خبر داد. این جمله با واکنش هاشمی طاهری روبرو شد و وی معتقد بود گزینه جریان ما کسی جز ناظم رضوی نیست و شورا باید نامه‌یی جهت معرفی وی ارائه می داده است!

*وقتی رسول زاده گفت شورای شهر می خواهد برنامه های محمد ناظم رضوی را هم بشنود پدر شهردار سابق و عضو شورا گفت باید با فرزندم صحبت و نظرش را جهت تمایل به ارائه برنامه بشنوم. این در حالی است که هاشمی طاهری و مهدی ناظم رضوی در طول این نشست یکی دوبار گفتند گزینه اصلی ما برای انتخاب شهردار جدید محمد ناظم رضوی است! این یعنی اینکه گزینه اصولگرایان شورا برای سمت شهردار جدید کسی است که خود تمایلی برای ورود مجدد به عرصه ندارد!

*در حالی که از مدتها قبل مشخص بود گزینه قطعی ائتلاف اصولگرایان شورای شهر برای سمت شهردار جدید کاشان کسی جز سید محمد ناظم رضوی نیست و آنها در نشست سه شنبه شب هم بر این موضع تأکید کردند، اما سیدمهدی ناظم رضوی در همین نشست خواستار حضور گزینه های دیگر ائتلاف همدلی " غیر از ابریشمی راد " برای انتخاب شهردار جدید در شورای شهر بود تا احیانأ برنامه های آنها را اگر خوب و مطلوب بود بشنویم و احیانأ بخواهیم به آنها رأی بدهیم !!

*از حدود ساعت 12 و 10 دقیقه بامداد چهارشنبه شور و مشورت جهت انتخاب شهردار جدید کاشان بدون حضور ابریشمی راد و خبرنگاران در شورای شهر آغاز شد و حوالی 12 و 40 دقیقه بود که مجید شمس به عنوان اولین نفر از میان اعضای شورا از ساختمان بلوار خادمی خارج و با حضور در میان خبرنگاران مسقر در بیرون شورا خبر داد که سعید ابریشمی راد با پنج رأی موافق و چهار رأی ممتنع به عنوان شهردار جدید کاشان انتخاب شده است.

*از لحظه خروج اعضای شورای شهر از ساختمان شورا، هر کدام به جز مهدی ناظم رضوی که به سختی تن به مصاحبه می دهد دقایقی با خبرنگاران پیرامون فضای نشست انتخاب شهردار به گفتگوهای کوتاه پرداختند. مجید شمس، علی رضا پورعسگری، علی هاشمی طاهری و حسینعلی وکیل از این عده بودند. نکته جالب و قابل توجه در این لحظات که البته برای دقایقی باعث تبسم خبرنگاران و اطرافیان اعضای شورا شد موقع مصاحبه پورعسگری با خبرنگاران بود. در خلال مصاحبه این عضو شورا با خبرنگاران، ناگهان علی هاشمی طاهری با سرعت و شتاب پر سر و صدا و به اصطلاح تیک آف دادن!! به خودروی خود و به طرزی که جلب توجه کند با فاصله نزدیک از کنار حاضران و ساختمان شورا دور شد به نحوی که برای همه مسلم گردید این حرکت هاشمی طاهری نتیجه انتخاب شهردار جدید است!

 

 
 
 

به کانال کاشان آنلاین در تلگرام بپیوندید

https://telegram.me/kashanonlinechannel

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز33
دیروز492
این هفته950
این ماه8066
جمع کل820672

آی پی شما 54.234.190.237
Unknown ? Unknown