پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
كاشان آنلاين چرا؟
 علی فلاحیان
وظیفه اورژانس اجتماعی چیست؟
به گزارش کاشان آنلاین، با توجه به آغاز به کار اورژانس اجتماعی در کاشان، متن زیر به بررسی وظایف این ...
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00
چهارشنبه, 15 آذر 1396 20:53

دانشگاه،زایشگاهی برای فردای ایران ...

رای دادن به این مورد
(2 آرا)

میثم اسماعیلی کاشانی؛

کاشان آنلاین: نگاهی گذرا به تأثیر جامعه ی جوان کشور در وقوع حوادث و رویداد های پس از انقلاب، گویا و مبین اثربخشی نزولی این قشر از جامعه بر روی رخدادها و جریانات  کشور در دهه ی اخیر است. بی شک این دانشگاه است که در غالب وقایع و پیشامدهای سیاسی و اجتماعی کشور همواره نقش پیشران هر حرکتی را به عهده داشته استو در پی جنب و جوش های خود، تحرک و پویایی را به بدنه ی جامعه تسری داده است.

 

مطالعه ی سیر جریانات منتج به انقلاب اسلامی و

سالهای دفاع مقدس، مبرهن این حقیقت است که فتح هر عرصه ی نبردی در گرو رشد جامعه ی جوان آن کشور است. اما آیا امروز شاهد چنین ادعایی در دانشگاه هایمان هستیم!؟راستی در این سال ها چه بر سر دانشگاه ما آمده است که ارمغان آن جز ایستایی در قلم و خمودی در اندیشه برای دانشجوی ما تحفه ای دیگر نداشته است. برای یافتن پاسخ همین بس که آلبوم تاریخ ذهنمان را به عقب باز گردانیم و به ناچار در دوره ای متوقف شویم که قریب به یک دهه از بهترین سالهای زندگی مردم این سرزمین را در آتش بلاهت و نابخردی عده ای سیاه و غبارآلود نمود.

 

موسمی که باغبان مجموعه ای وسیع، از خارهای بدعت در میان جامعه ما شد که مهرداغ آثار آن را هنوز هم که هنوز است بر پیشانی زندگی اجتماعی_سیاسی مردم این کشور به نظاره نشسته ایم.جذب بی رویه ی دانشجو باهدف تدلیس در آمار اشتغال جامعه، تأسیس بی پایه و اساس دانشگاه، طرد اساتید و اندیشمندان فرهیخته ی کشور به اتهام های واهی و موهوم، برچسب زدن و ستاره دار کردن بهترین و شکوفاترین استعدادهای ایران صرفا به جرم حمایت از یک جریان خاص سیاسی، همه و همه دست در دست هم دادند تا موتور محرکه ی جامعه ی امروز ما سرد و بی روح تر از هر زمان دیگری با جسمی خسته و اندیشه ای زخم خورده به حرکت فرسایشی خود ادامه بدهد.

 

شرایطی که امروز هم مجدد، حامیان همان مسلک و دلباختگان آن تفکر، بار دیگر و این بار در یک مجموعه ی دانشگاهی دیگر ایجاد کرده اند و دانشگاه آزاداسلامی ایران را تبدیل به جولانگه تفکرات پوچ و بی منطق خود ساخته اند. با این وجود به گواه دانشجویان هر دو دوره امروز حال دانشگاه ما بهتر است به سان مریضی که دوره نقاهت بیماریش را پشت سر گذاشته است، ولی هنوز بیمار است.

 

حال دانشگاه ما خوب است ولی چه کسی است که نداند هنوز به آن جایگاه ایده آل و مطلوب کشور، فاصله ای دور و دراز دارد که یقینا این اوضاع سیاه و سفید خیلی هم دور از ذهن نیست؛ چگونه ممکن است گروهی که سالهای سال با لوله و گازانبر خوکرده اند، اکنون به یکباره از آشیانه ی ترس و اضطراب سر درآورند؟ جامعه ای که مجری آن خاک در دهان دانشجوی خود بریزد و آن را خاشاک کشورش بخواند همانی میشود که امروز هم جوان دانشجوی آن از ورای وقایع روز کشور خود با خنده ی تمسخر و بی تفاوتی عبور می‌کند. ...از سویی دیگر به یقین ضامن مدیریت آتی هر کشوری تنها و تنها دانشگاه آن کشور است؛ چه بسا که مدیران جامعه ی امروز ما نیز همان دانشجویان دیروز ما هستند، با این تفاوت که دیروز،جوان سی ساله ی ما در شرف نمایندگی و وزارت بود و امروز در اضطراب یافتن کار!

 

باور کنیم که دانشگاه امروز ما نتوانسته است، زایشگاه مدیران فردای ما باشد و از طرفی نگاه به سطوح اجرایی کشور و در دیدی خردتر،سطوح مدیریتی و تصمیم گیری شهری ما، گویای این حقیقت تلخ است که مجریان امروز و دیروز ما به پهنای چهل سال شمسی کماکان تغییر نکرده اند و تفاوت در چهره ی آنان فقط محدود به رنگ مو و راستی قامت آنان است!!

 

به کانال کاشان آنلاین در تلگرام بپیوندید

https://telegram.me/kashanonlinechannel

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز704
دیروز384
این هفته3526
این ماه10315
جمع کل838263

آی پی شما 107.20.94.6
Unknown ? Unknown