پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
كاشان آنلاين چرا؟
 علی فلاحیان
وظیفه اورژانس اجتماعی چیست؟
به گزارش کاشان آنلاین، با توجه به آغاز به کار اورژانس اجتماعی در کاشان، متن زیر به بررسی وظایف این ...
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00
سه شنبه, 26 بهمن 1395 12:17

اولین همایش قطعه‌سازان سایپا و سیتروئن برگزار شد

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

اولین گردهمایی تامین کنندگان شرکت مشترک سایپا سیتروئن در دومین روز همایش بین المللی صنعت خودرو برگزار شد.

به گزارش کاشان آنلاین به نقل از سایپا نیوز، این همایش  با حضور ناصر آقا محمدی قائم مقام مدیر عامل گروه خودرو سازی سایپا در توسعه محصول، ژان کریستف کمارد قائم مقام منطقه خاور میانه و آفریقا و عضو هیات مدیره  PSA، فریبرز شهباز مدیرعامل سایپاکاشان، مارتین قائم مقام مدیرعامل شرکت سایپا سیتروئن، معصوم نجفیان مدیرعامل سازه گستر و عضو هیات مدیره گروه سایپا و بزارد، قائم مقام ارشد خرید شرکت PSA و جمعی از قطعه سازان سایپا و سیتروئن برگزار شد.

در ابتدا آقا محمدی و کمارد به صورت مشترکت به ارائه استراتژی ایجاد شرکت مشترک سایپا و سیتروئن پرداختند و با اشاره  به همکاری های خوبی که دو شرکت در گذشته با هم داشتند، به روند ایجاد شرکت سایپا سیتروئن در قالب همکاری های جدید اشاره کردند.

در این پرزنت کمارد گفت: اولین باری است که در قالب شرکت جوینت ونچر کامل به صورت 50-50 با کشور ایران آغاز به کار کرده ایم و سیتروئن تصمیم گرفته که آخرین تکنولوژی های خود را به ایران و شهرکاشان بیاورد.

وی گفت: با توجه به استعداد بالای شرکت سایپا کاشان، این شرکت قابلیت آن را دارد که در زمره یکی از 3 سایت بزرگ گروه PSA قرار گیرد و در نظر داریم که کارخانه سایپا کاشان را به عنوان یک هاب صادراتی در خاورمیانه مطرح کنیم و در این راستا تمام نیازهای مشتریان را در نظر گرفته ایم.

کمارد افزود: سیتروئن سعی می کند محصولات تولیدی خود را در کاشان بهینه کند و شرکت جوینت ونچر در زمینه های کیفیت، ایمنی، تکنولوژی و محیط زیست تلاش خواهد کرد تا رقابتی ترین محصولات را ارائه دهد.

در ادامه آقامحمدی گفت: این جوینت ونچر تمام زمینه های زنجیره ارزش از مهندسی، تولید، ساخت قطعات، فروش و خدمات پس از فروش را در بر می گیرد و با توجه به برنامه ساخت داخل قطعات شامل قوای محرکه خودروهای تولیدی فرصت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری سازندگان در قطعات بوجود می آید که قطعا باعث ارتقا دانش فنی و سطح تکنولوژی سازندگان ما خواهد شد.

قائم مقام مدیر عامل گروه خودرو سازی سایپا در توسعه محصول یادآور شد: یکی از مهم ترین بخش های قرارداد مشترک، صادرات محصول است و سیتروئن متعهد شده است که 30 درصد از تولیدات مشترک را در شبکه فروش خود صادر نماید، برهمین اساس باید کیفیت محصولات در رده بالایی قرار گیرد.

درادامه شهباز مدیرعامل سایپاکاشان و مارتین قائم مقام مدیرعامل شرکت سایپا سیتروئن به صورت مشترک به ارائه نکاتی در خصوص جوینت ونچر پرداختند.

شهباز با معرفی پتانسیل های شهر کاشان گفت: شرکت جوینت ونچر از موقعیت استراتژیک ممتازی بهره می برد و در انجام برنامه ها از حمایت شرکت های مادر( سیتروئن و سایپا ) برخوردار خواهد بود و راهبری این شرکت بصورت مشارکتی انجام خواهد شد.

در این گردهمایی مارتین قائم مقام مدیرعامل شرکت سایپا سیتروئن گفت: در برنامه مشترک شرکت سایپا و سیتروئن در نظر داریم تا تعداد 150 هزار خودرو به صورت بومی سازی وارد بازار شود که در فاز اول 50 درصد داخلی سازی انجام خواهد شد و در فاز دوم داخلی سازی  به سرعت تا 75 درصد افزایش خواهد یافت.

وی افزود: در نظر داریم محصول مشترک تولیدی را با بازار ایران تطبیق دهیم و خودرو با کیفیت وارد بازار نماییم و در این خصوص تمام مدل هایی که در ایران تولید خواهد شد جزء نسل جدید محصولات سیتروئن است.

مارتین گفت: تمام مدل های تولیدی این شرکت براساس استاندارد بین المللی یورو5 و یورو6 تولید خواهند شد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت سایپا سیتروئن اظهار کرد: دستاورد این مشارکت ارتقا سطح فن آوری در سایپا کاشان و سازندگان قطعات در ایران خواهد بود.

در ادامه معصوم نجفیان مدیرعامل سازه گستر و عضو هیات مدیره گروه سایپا با اشاره به سابقه همکاری دو شرکت گفت: دو خودرو ژیان و زانتیا در سال های گذشته به صورت مشترک در ایران تولید می شد که خودرو زانتیا سطح داخلی سازی آن به 42 درصد رسید و این بومی سازی در زمان خود بهترین پروژه موجود در خصوص داخلی سازی بود.

وی افزود: نزدیک به 1200 سازنده مختلف در کشور وجود دارد که 380 سازنده، همکاری بین المللی با شرکت سایپا سیتروئن را بر عهده دارد که از  1200 سازنده، نزدیک به 500 هزار شغل، 4.5 میلیارد دلار سرمایه در گردش و ارزش افزوده خاص قطعه سازی نسبت به صنعت 9 درصد ایجاد شده است که نشان از اهمیت زنجیره تامین قطعات در کشور را دارد.

نجفیان خاطر نشان کرد: در زنجیره تامین سایپا، تامین قطعات سی کی دی و مواد اولیه درشرکت بازرگانی سایپا، قطعات الکتریکال در شرکت سازه گستر و اکسل, گیربکس و موتور در شرکت مگاموتور تامین می شود.

وی بیان کرد: ایجاد نقدینگی و حمایت سازندگان برای سایپا کاملا ملموس است و این حمایت ها منجر به افزایش تولید 54 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بوده است.

عضو هیات مدیره گروه سایپا تصریح کرد: در حوزه زنجیره تامین، زمانی اثر بخشی ایجاد می شود که تامین کنندگان با هم وحدت داشته  و سیاست برد برد بین سازندگان ایجاد شده باشد و با ارتقاء فرهنگ خلاقیت و نوآوری و بهبود فرایندها می توانیم مشارکت های بیشتری جلب کنیم.

مدیرعامل سازه گستر یادآور شد: در سال 2015 توسعه ظرفیت ها و قابلیت ها در زنجیره تامین مد نظر بود و وظفیه ما در این زمینه ایجاد یک زنجیره تامین ناب در سایپا است، چرا که این زنجیره مناسب اگر در  مکان  و زمان مناسب اتفاق بیفتد، می توان گفت این یک زنجیره ناب است و به اهداف خواهیم رسید.

وی افزود: افزایش رضایت مندی مشتریان، کاهش زمان تحویل خودرو مشتری و کاهش حجم عملیاتی از ویژگی های زنجیره تامین ناب در سایپا بوده است.

نجفیان تصریح کرد: اصول بنیادین زنجیره ناب در سایپا شامل چهار اصل است که کارکنان به عنوان موتور محرک، توسعه سازندگان در سایپا، ارتقاء و بهبود فرایندها و ایجاد نظم در جریان اطلاعات و نقدینگی از نتایج زنجیره تامین ناب می باشد.

عضو هیات مدیره گروه خودرو سازی سایپا در ادامه افزود: سازندگان به عنوان شرکای همکار در توسعه محصول،ارتقاء کیفی، کاهش هزینه ها و توسعه صادرات تاثیر گذارند و نتیجه ی این مشارکت رشد 54 درصدی تولید و افزایش سهم بازار می باشد.

نجفیان در پایان اظهار کرد: همکاری مشترک سایپا و سیتروئن باعث شده که تامین کنندگان داخلی از زنجیره قدرتمند سایپا وارد شبکه زنجیر تامین سیتروئن شوند و این موضوع منجر به ورود قطعه سازان ایرانی به صادرات جهانی می شود.

 

به کانال کاشان آنلاین در تلگرام بپیوندید

https://telegram.me/kashanonlinechannel

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدها
مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز705
دیروز384
این هفته3527
این ماه10316
جمع کل838264

آی پی شما 107.20.94.6
Unknown ? Unknown