پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
كاشان آنلاين چرا؟
 علی فلاحیان
وظیفه اورژانس اجتماعی چیست؟
به گزارش کاشان آنلاین، با توجه به آغاز به کار اورژانس اجتماعی در کاشان، متن زیر به بررسی وظایف این ...
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00
پنج شنبه, 23 آذر 1396 09:22

شهر صنعتی کاشان 50 هزار کارگر بیمه شده دارد

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

معاون مديركل و رييس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان كاشان در نشست خبري خود با اصحاب رسانه گفت: بالغ بر ٥٠ هزار كارگر بيمه شده نزد سازمان تامين اجتماعي در شهرستان صنعتي كاشان فعاليت دارند كه بيشترين سهم را رشته ريسندگي و بافندگي و توليد فرش ماشيني بخود اختصاص مي‌دهد.

به گزارش کاشلان آنلاین مهندس حسن رمضاني در این نشست خبری با تأکید بر اهمیت به موضوع اشتغال و اجراي طرح فراگير اشتغال افزود: سهميه شهرستان در خصوص تسهيلات قرض الحسنه مشاغل خانگي قريب به ٣٠ ميليارد ريال تخصيص يافته است كه اين موضوع افزايش چهار برابري نسبت  به سال قبل را نشان ميدهد. وی ادامه داد: اين تسهيلات در قالب مستقل به اشخاص حقيقي و پشتيبان بصورت كارفرمايي به متقاضيان پرداخت خواهد شد منوط بر آنكه متقاضيان از دستگاههاي اجرايي مجوز فعاليت دريافت كنند.

 

رييس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان كاشان به طرح تكاپو اشاره و اظهار داشت كليه واحدهاي توليدي ميتوانند از تسهيلات طرح تكاپو در قالب سرمايه در گردش و سرمايه ثابت بهره مند شوندكه نزخ سود بانكي ايشان ١٨درصد بوده ليكن در صورت اجراي كارفرمايان به نعهدات خود تا ٦درصد يارانه ميتوانند بهره مند شوند.

 

وی همچنین به طرح تمديد پروانه كار كاركران تبعه خارج پرداخته و اظهار داشت: اين دسته كارگران كه در مشاغل ٦٦ گانه مورد تاييد وزارت تعاون كار فعاليت دارند بايد در خصوص تمديدپروانه كار خود حداكثر تا ٣٠ دي ماه اقدام نمايند در غير اينصورت كارفرماياني كه اقدام به جذب كارگران خارجي فاقد مجوز نمايند مشمول جرايم قانوني روزانه ١٥٠هزار تومان بابت هر كارگر فاقد پروانه تمديدي خواهند شد. رمضاني محل اجراي اين طرح را مجموعه فرهنگي ورزشي كارگران واقع در بلوار قطب راوندي ذكر نمود. رمضاني در ادامه به موضوع ثبت نام كارگران نمونه و گروه كار نمونه و واحدهاي توليدي نمونه در سامانه امتنان پرداخت و تاريخ شروع ثبت نام را ٢٥  آذر ماه ذكر كرد.

 

رييس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان كاشان در ادامه سهم بانوان متقاضي شغل راحدود ٣٠ درصد اعلام و بالاترين برش سني متقاضيان را در طیف سني        ٢٥ تا 34 دانست و افزود: ٤٠درصد متقاضيان شغل داراي مدرك پايين تر از ديپلم بوده و سهم دانش آموختگان دانشگاهي ٣١ درصد است. به گفته وی  همچنين ٣٥ درصد از متقاضيان كار را از جويندگان غير بومي هستند و آمار مويد رشد متقاضيان خانم و همچنين متقاضيان غير بومي ظرف يكسال اخير مي باشد.

 

رمضاني مشكل جذب متقاضيان کار بالاتر از سن ٤٥ سال را ياداور شده و كاهش ورودي جمعيت بيمه بيكاري در شهرستان را بعنوان نكته مثبت در بهبود روابط كارگر و كارفرما ارزیابی کرد. وی همچنين كاهش مدت رسيدگي به پرونده هاي روابط كار از  ٣٩ به ٢٨ ظرف هشت ماهه سال جاري نسبت به مدت مشابه توام با رشد صدور آرا سازشي و توافقي را از نقاط برجسته فعالیت بی منت کارکنان اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان كاشان دانست.

 

 

به کانال کاشان آنلاین در تلگرام بپیوندید

https://telegram.me/kashanonlinechannel

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدها
مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز329
دیروز444
این هفته2382
این ماه9498
جمع کل822104

آی پی شما 54.234.0.2
Unknown ? Unknown