پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
انتشار نشريات مخالف دولت در دانشگاه كاشان
در اواخر اردیبهشت ماه دو نشریه دانشجویی «چشم» و «رهیاب» در دانشگاه دولتی کاشان خبر ساز شدند.
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00

مدیریت

اطلاعات تماس

مدیریت

آدرس:
کاشان ایران

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فرم تماس

قسمتهای ضروری*

سایر اطلاعات

سایر اطلاعات:

 امروزه با افزايش گرايش مردم به اينترنت و الكترونيكي شدن بسياري از كارهاي اداري و روزمره و امور بروكراتيك، خواه ناخواه رسانه هاي اينترنتي به ابزار مهم تأثيرگذاري و خبررساني تبديل شده اند. بي جهت نيست كه شمارگان نشريه هاي كاغذي كاهش بسياري يافته و حتي برخي از روزنامه ها و نشريات مشهور و قديمي در جهان به

سابقه حضور رسانه ها در كاشان به 105 سال پيش باز مي گردد. هفته نامه ثريا با مدير مسئولي سيد فرج الله كاشاني و سردبيري احمد فخرالواعظين را مي توان نخستين نشريه در كاشان دانست. در آن زمان «غيرتمندان اين سامان اسباب نشر معارف را آماده و مهيا يافته و به فكر انتشار جريده افتادند». پس چاپخانه ثريا نيز در كاشان به راه افتاد. در اولين شماره اين نشريه هدفي به نگارش درآمده است كه هنوز كه هنوز است از پس يك قرن، كاشان به آن دست نيافته است: «انشاءالله تعالي اميدواريم در اندك زماني كه اهالي اين شهر از فوايد معارف بهره مند گرديدند و مقاصد خود را به دست آوردند، اين جريده به روزنامه يوميه رسيده [باشد؛] مانند ساير ولايات كه روزنامه جات را از جمله واجبات مي دانند و فريضه ذمت خويش شمارند». امروز نيز در حالي كه اصحاب رسانه و فرهنگ اذعان دارند كه كاشان نيازمند يك روزنامه محلي است، اما در عرصه واقعيت چيزي جز يك هفته نامه، كه دو هفته يكبار منتشر مي شود، بر جا نمانده است. رسيدن به چنين هدفي در كنار بسياري از اهالي رسانه و كساني كه سالهاست در اين حوزه كار كرده اند، جز با حضور غيرتمنداني كه اسباب نشر را آماده كنند امكان پذير نيست.

اما چرا كاشان آنلاين؟ رسانه هاي مجازي كه به كار خبررساني در كاشان مشغولند سابقه اي نزديك به ده سال دارند. چندين سايت نيز در آغاز فراگيرشدن اينترنت به راه افتادند اما چند سالي بيشتر نپاييدند. در حال حاضر نيز نزديك به پنج سايت اخبار روز كاشان و آران و بيدگل را منتشر مي كنند و چند خبرگزاري رسمي كشور نيز صفحاتي ويژه كاشان دارند. غالب اين سايت ها نماينده يكي از جريان هاي فكري و سياسي شهر هستند و صفحات و ستون هاي آنها به كندي به روز مي شود. در اكثر اين سايت ها تحليل و گزارش جايي ندارد و خبرهاي خبرگزاري هاي دولتي نقل و يا بازسازي مي شود. جز كاشان نيوز كه تلاش كرده است خبرهاي اختصاصي و گاه مصاحبه و يادداشت (البته به صورت غيرمنظم) منتشر كند در ساير سايت ها چنين رويه اي به چشم نمي خورد.

تلاش ما در كاشان آنلاين آن خواهد بود كه در بخش هاي مختلف فرهنگي، سياسي، اجتماعي، اقتصادي و ورزشي شاهد خبر، يادداشت، تحليل، گزارش و گفتگو باشيم. مي كوشيم اخبار را به صورتي زنده و تازه منتشر كنيم و در ماه، پرونده هايي نيز به مسائل مختلف كاشان اختصاص دهيم. در اين راه لازم است با گروه هاي مختلف فكري و سياسي تعامل داشته باشيم و به مرور طرف اعتماد شهروندان قرار گيريم. از اين رو دعوت مي كنيم از تمامي صاحبان رأي و فكر، كه نظرات خود را در خصوص رويدادها، برنامه ها، اقدامات، كاستي ها، آسيب ها و همه آن چه كه در اين شهر جريان دارد براي ما بنويسند و افكار خود را در معرض سنجش نگاه ديگران قرار دهند. باشد تا گفتگو در فضاي مجازي آرام آرام به متن زندگي حقيقي ما نيز نفوذ كند.

 هدف ما در كنار تمامي رسالت ها و وظايفي كه بر دوش خبرنگاران و خبرگزاري هاست، ايجاد فضايي زنده و پويا در جهت طرح مسايل مختلف و مشكلات و دغدغه هاي شهروندان است. روش سياسي و فكري گردانندگان اين سايت، اعتدال است، اما اين منجر به خودسانسوري يا چشم پوشي از خطا و اشتباهات حاميان اين ديدگاه در منطقه و كشور نخواهد بود.

اميدواريم شهروندان كاشان، شهري كه ابعاد فرهنگي و تاريخي اش از جغرافياي كنوني بسي وسيع تر و گسترده تر است، كاشان آنلاين را همدم خود بدانند و از تلخ و شيرين زندگي در اين پهنه كويري با ما بگويند و بشنوند. اميد كه هر كاشاني در هر كجاي ايران و هر نقطه از جهان، كاشان آنلاين را نماد و نشانه اي زنده از موطن خود ببيند و اين پايگاه را كاشانه خود بداند. شايد آدمي اين گونه توانست «وطنش را همچون بنفشه ها با خود ببرد هر كجا كه خواست».

 

 

 

 

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدها
مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز664
دیروز919
این هفته5154
این ماه14794
جمع کل655422

آی پی شما 54.159.73.215
Unknown ? Unknown