پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
كاشان آنلاين چرا؟
 علی فلاحیان
وظیفه اورژانس اجتماعی چیست؟
به گزارش کاشان آنلاین، با توجه به آغاز به کار اورژانس اجتماعی در کاشان، متن زیر به بررسی وظایف این ...
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00

علی رسول‌زاده: دو نماینده مشترک بیشتر به نفع کاشان و آران و بیدگل است

رای دادن به این مورد
(2 آرا)

عضو شورای اسلامی شهر کاشان گفت: برخی به استان شدن کاشان اعتقاد دارند و برخی هم برای بهره برداری سیاسی و رسیدن به منافع و موفقیت خودشان این شعار را می دهند اما رسیدن کاشان بزرگ به جایگاه واقعی اش تنها در گروه اتحاد و همبستگی مردم این منطقه است.

به گزارش کاشان آنلاین، علی رسول زاده با بیان این که کاشان و آران و بیدگل از گذشته های دور تاکنون در زمینه های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی با هم مراوده داشته اند افزود: اگر از فروپاشی و گسست برخی کشورها درس بگیریم نباید بر طبل تفرقه و جدایی میان شهروندان دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل بکوبیم، لذا با همه احترامی که به نظر خواص و بزرگان منطقه قائلم باید بگویم کاشان و آران و بیدگل به جای نمایندگان مستقل، برای رسیدن به همبستگی بیشتر و پیموندن سریع تر مسیر توسعه و پیشرفت به نمایندگان مشترک نیاز دارند.

وی در گفتگویی اختصاصی با اشاره به این که همواره به همبستگی و وحدت منطقه کاشان بزرگ مانند نمونه ی عظیم آن در راهپیمایی امسال سالگرد پیروزی انقلاب نیازمندیم تصریح کرد: هم مردم پرتلاش آران و بیدگل و هم مردم کاشان می دانند که این دو شهرستان با هم پیوسته و باید با هم همدل باشند و از طرفی رمز موفقیت و پیشرفت کاشان بزرگ که شامل کاشان آران و بیدگل و مناطق قمصر و نیاسر و نطنز و بادرود و اردستان در این است که با هم باشند.

رییس پیشین شورای اسلامی شهر کاشان، استان شدن کاشان را مطالبه جدی برخی مدیران و نخبگان و شعار برخی دیگر برای بهره برداری و منافع و رسیدن به موفقیت خودشان دانست و افزود: رهبری انقلاب در سفر چند سال پیش خود به کاشان تعبیری مانند کاشان بزرگ و یا منطقه فرهنگی کاشان دارند و این دلالت به  لزوم تداوم پیوستگی و همبستگی این منطقه دارند و این نکته باید برای همه مسؤلان و متولیان امور شهرستان کاشان فصل الخطاب و سرلوحه کارهای شان باشد و بنابراین همه بدانیم که چه با وجود استان شدن کاشان و چه غیر از آن، کاشان و آران و بیدگل از هم جداناپذیرند.

رسول زاده به لزوم الگوگرفتن از توسعه برخی شهرستانها و استان های کشور به واسطه اتحاد و همبستگی مدیران آنها علی رغم وجود سلایق سیاسی و جناحی شان اشاره کرد و یادآور شد: یکی از اشکالات و آسیب های جدی منطقه ما، یعنی کاشان بزرگ این است که سیاست گزاران کلان و رده بالای این منطقه حاضر نیستند تا با مشورت و همفکری و خرد جمعی امور را پیش ببرند.

وی با تأکید بر این که نمی توان بدون مشورت و شنیدن نظرات نخبگان ایده ای مانند نماینده مستقل برای یک شهرستان نفس به نفس و دیوار به دیوار با کاشان را مطرح کرد ادامه داد: ما در کاشان بزرگ از وجود نعمت اساتید بزرگ و دانشگاهیان نخبه و نخبگان با نفوذ و سیاسیون صاحب تجربه که در ادوار گذشته نظام صاحب مسؤلیت بوده اند برخورداریم که آرا و نظر آنها می تواند برای توسعه و پیشرفت منطقه راهگشا باشد اما متأسفانه ما به مشورت آنها اعتقاد نداریم.

عضو شورای اسلامی شهر کاشان با بیان این که اقدامات و فعل و انفعالات کلانی که مدیران شهرستان انجام می دهند باید کارشناسی باشد افزود: بنده قبلأ و زمانی که رییس شورای اسلامی شهر هم بودم گفتم که متأسفانه در کاشان هر مسؤلی کار خودش را می کند و تا این روند در جریان باشد و مسئولین انتقادپذیر نباشند طبیعتأ هر کسی برای خودش رأسأ اقدام می کند.

به گفته ی وی جای همدلی و همبستگی در کاشان خالی است و بایستی به شکلی حرکت کنیم که فکر و ایده دیگران را هم بشنویم و در بیان مطالب کارشناسی تر صحبت کنیم.

رسول زاده با یادآوری این که در مورد تبعات منفی تعریف نماینده مستقل برای شهرستان آران و بیدگل، مروجان و مطرح کنندگان این ایده باید پاسخگو باشند افزود: نماینده محترم کاشان و آران و بیدگل باید پاسخ بدهند که آیا تعریف نماینده مستقل برای شهرستان آران و بیدگل امتیازی هم برای منطقه دارد یا نه؟ اما بنده که سالهاست در امور اجرایی و مسئولیت های مختلف تجربه دارم نظرم این است که ما هر چه با هم باشیم و به عنوان مثال برای شهرستان های کاشان و آران و بیدگل دو نماینده مشترک داشته باشیم نفع و سود بیشتری نصیب منطقه خواهد شد و از گسستگی و جداشدن تکه ای از کاشان بزرگ هم جلوگیری خواهد شد.

وی در ادامه یادآور شد : بنده دو سه سال قبل به شکل معقول و محترمانه و به دور از هوچیگری و تخریب شخصیت افراد و تومار نویسی علیه نمایده سابق، نقدهای زیادی به تعریف نماینده مستقل برای شهرستان آران و بیدگل داشتم.

وی با بیان این که بنده هم دیروز و هم امروز با ثبات قدم در آرا و نظراتم و با تکیه بر منطق و استدلال، با گسستگی میان مردم منطقه کاشان مخالف بودم ادامه داد: به هر حال با این جوسازی ها نمی شود شهر را اداره کرد و بایستی با منطق و عقل گرایی و با ثبات قدم در مواضع سیاسی صحبت کرد و حب و بغض ها را کنار گذاشت.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر کاشان برخی امروز با یک مویز گرمشان می شود و با یک غوره سردی شان می کند در حالی که نمی توان با " امروز دوست دارم و فردا دوست ندارم " برای مدیریت شهر تصمیم گرفت.

 

به کانال کاشان آنلاین در تلگرام بپیوندید

https://telegram.me/kashanonlinechannel

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدها
مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز706
دیروز384
این هفته3528
این ماه10317
جمع کل838265

آی پی شما 107.20.94.6
Unknown ? Unknown