پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
كاشان آنلاين چرا؟
 علی فلاحیان
وظیفه اورژانس اجتماعی چیست؟
به گزارش کاشان آنلاین، با توجه به آغاز به کار اورژانس اجتماعی در کاشان، متن زیر به بررسی وظایف این ...
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00

فلاحیان: راهبرد اعتدال و توسعه تداوم ائتلاف جریان‌های حامی دولت در کاشان است

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

دبیر حزب اعتدال و توسعه کاشان گفت: این راهبرد حزب اعتدال و توسعه است که ائتلاف ۲۴ خرداد ۹۲ و رقم زدن حماسه بزرگ تدبیر و امید و ائتلاف ۷ اسفند و ایجاد یک مجلس اعتدالی باید در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و شورای شهر پنجم تداوم یابد.

کاشان آنلاین به نقل از مشکات آنلاین: «علی فلاحیان» یکی از چهره های موثر جریان اعتدالگرا در کاشان در گفتگو با مشکات آنلاین انتخابات کاشان را میدان رقابت دو لیست اصلاح طلب و اصولگرا دانست.

پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین که پیش از این با رئیس شورای اصولگرایان درباره لیستهای منتشر شده گفتگو کرده بود، اینبار به سراغ عضو شاخص حزب اعتدال و توسعه کاشان رفت و نظر او را درباره لیستهای منتشر شده پرسید.

فلاحیان هدف از انتشار لیستهای مختلف در فضای مجازی را تخریب فضای انتخابات و تلاش تعدادی از افراد ثبت نام کننده برای سهم خواهی نامید و گفت هیچ کدام از دو جریان «فریب این بازی ها را نخواهند خورد.»

 

متن گفتگوی مکتوب ما با علی فلاحیان بدین شرح است:

 

حزب اعتدال و توسعه چه ملاک ها و شاخصه هایی برای بستن لیست دارد؟

بدون اولویت‌بندی عرض کنم که از نظر اعتدال و توسعه برای عضویت در شوراها اولین شاخصه، اعتدال است، این به معنای عضویت در یک تشکیلات نیست، بلکه اعتقاد ما این است که تندروی و افراطی‌گری مانع جدی پیشرفت و توسعه است.

شاخصه بعدی تخصص در امورشهری است. این هم البته سال‌هاست دچار یک خطای مصطلح شده و برخی فکر می‌کنند تخصص در مدیریت شهر یعنی تخصص عمرانی و شهرسازی. درحالی که شورا به عنوان محور اصلی برنامه‌ریزی برای شهر باید محل اجتماع متخصصان فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، مالی، حقوقی، محیط زیستی، شهرسازی و… باشد.

شاخصه بعدی تعهد و سلامت اخلاقی و مالی است. شاخصهٔ دیگر تجربه کاری در حوزه تخصصی است. شاخصه‌هایی مانند رأی‌آوری و اهل تعامل بودن نیز اهمیت بالایی دارد. ضمن این که اعضای یک لیست باید به اهداف و برنامه‌های لیست وفادار و متعهد باشند.

 

اگر یک شخصیت غیراعتدالگرا شاخصه های شما را داشته باشد، حاضرید او را در لیست قرار دهید؟

غیراعتدالی اگر به معنای شخصیت و تفکر غیراعتدالی است ابداً، اما اگر منظور عدم عضویت در تشکیلات حزب اعتدال و توسعه است و دارای شخصیتی اعتدالی، اهل تعامل، سالم، متخصص و باتجربه است، حتما می‌تواند یکی از گزینه‌هایی باشد که مورد بررسی قرار بگیرد.

 

آیا قرار است با گروه خاصی ائتلاف کنید؟

این راهبرد حزب اعتدال و توسعه است که ائتلاف ۲۴ خرداد ۹۲ و رقم زدن حماسه بزرگ تدبیر و امید و ائتلاف ۷ اسفند و ایجاد یک مجلس اعتدالی باید در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و شورای شهر پنجم تداوم یابد. در مسیر این راهبرد از چند ماه پیش گفتگوهای موثری با دوستان اصلاح‌طلب و چهره‌های اصولگرای معتدل در کاشان داشته‌ایم و تمام تلاش‌مان این بوده که بتوانیم سهم خود را در ایجاد ائتلاف و اجماع در انتخابات شورای شهر ایفا کنیم.

خوشبختانه با اراده‌ای که در طرف‌های این ائتلاف وجود دارد امیدواریم بر موانع موجود غلبه کنیم و یک لیست واحد مورد توافق گروه‌های حامی دولت در کاشان ببندیم. البته این نکته را هم عرض کنم که چنانچه موانع بر ما غلبه کنند باز هم می‌کوشیم یک لیست حزبی اما با مشارکت چهره‌های معتدل اصلاح‌طلب و اصولگرا تدوین کنیم.

 

نظر شما درباره لیست هایی که منتشر شده چیست؟

این لیست‌سازی‌ها با چند هدف انجام می شود؛ اول تخریب فضای رقابت سیاسی در منطقه است. به این نحو که همه می دانند در انتخابات شورای شهر کاشان دو لیست در برابر هم قرار خواهند گرفت، لیست حامیان دولت که ائتلاف اصلاح‌طلبان، اعتدال‌گرایان و اصولگرایان سنتی است در برابر لیست اصولگرایان که الان اکثریت شورا را دارند. حالا کسانی قصد دارند میدان رقابت حامیان دولت را تخریب کنند و با این هدف، لیست‌هایی با عنوان پشت مشهد یا مسجد میرنشانه و… طرح می‌کنند.

دوم این که برخی که جایی در این دو لیست ندارند با طرح لیست‌های خاص تلاش می کنند تا به زعم خودشان از یک طرف باج بگیرند و سهمی از این دو لیست را داشته باشند. برای نمونه، شما می‌دانید که لیست امید در کل کشور از سوی حامیان دولت و با مشارکت شورای سیاست‌گزاری اصلاح‌طلبان و حزب اعتدال و توسعه بسته شد. در کاشان هم تا این دو طیف، دکتر فدایی را تایید نکردند نامش در لیست امید نیامد. حالا کسانی از چند ماه پیش، از این عنوان استفاده می‌کنند و آدرس غلط می‌دهند به خیال این که می‌توانند از محبوبیت آن استفاده کنند. یا فشاری به لیست حامیان دولت بیاورند و سهمی بگیرند. همینجا عرض کنم که چنانچه حامیان دولت همچنان نام امید را برای لیست شوراها در کشور برگزینند، قطعا از این نام استفاده می کنیم و طبق قانون، فرمانداری موظف است با خاطیان و متخلفان برخورد کند.

سوم این که برخی دنبال این هستند که نام خود را در عرض نام‌های سرشناس در لیست‌ها مطرح کنند و نام خود را به تصمیم‌سازان تحمیل کنند. که در واقع باید گفت کاشان از نظر سیاسی شهر رشدیافته‌ای است و این لیست‌سازی‌ها برای هر دو طرف رقابت مشخص است و هیچکدام فریب این بازی‌ها را نخواهند خورد.

 

به کانال کاشان آنلاین در تلگرام بپیوندید

https://telegram.me/kashanonlinechannel

 

 

 

نظرات   

 
-4 # پاسخ: فلاحیان: راهبرد اعتدال و توسعه تداوم ائتلاف جریان‌های حامی دولت در کاشان استکاشان در تاریخ: چهارشنبه 23 فروردين 1396 ، ساعت 11:01 ق ظ
فلاحیان عزیز... قوره نشده مویز شدید. این شهر هنوز آنقدر مردان بزرگ دارد که برایش تصمیم بگیرند و لیست بدهند. رای شما در کاشان چقدر است؟
یادمان نرفته که امثال شما در انتخابات مجلس از پشت به مردم حامی تغییر در کاشان و نماینده شان(فدایی) خنجر زدید. وای به حال شهری که جوانان طالب قدرتی چون شما بخواهند برایش تصمیم بگیرند
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدها
مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز704
دیروز384
این هفته3526
این ماه10315
جمع کل838263

آی پی شما 107.20.94.6
Unknown ? Unknown