پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
كاشان آنلاين چرا؟
 علی فلاحیان
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
وظیفه اورژانس اجتماعی چیست؟
به گزارش کاشان آنلاین، با توجه به آغاز به کار اورژانس اجتماعی در کاشان، متن زیر به بررسی وظایف این ...
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00
سه شنبه, 16 آبان 1396 19:10

شفاف سازی رسول زاده در اولین نشست خبری؛ 542 میلیارد تومان بدهی شهرداری کاشان/ یک میلیارد و 122 میلیون تومان هزینه پارکینگ امیریه

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

به گزارش کاشان آنلاین، نخستین نشست خبری رییس شورای شهر کاشان در حالی برگزار شد که علی رسول زاده " رییس سال اول شورای پنجم " در این نشست به برخی سؤالات اصحاب رسانه از جمله درباره میزان بدهی شهرداری، اقدامات انجام شده در شهرداری در دوره سرپرستی مهندس گرانمایه، هزینه پروژه نافرجام خیابان امیریه، داستانهای فرودگاه کاشان، پروژه های پرحرف و حدیث غار مصنوعی و میدان کمال الملک، حاشیه سازی برخی علیه شورای پنجم از طریق طراحی برخی ویدئوها در فضای مجازی، و ..  پاسخ داد.

گزیده مهم ترین اظهارات مهندس علی رسول زاده در این نشست خبری را در ادامه می خوانید ؛

 

-شهردار کاشان با آگاهی و علم و اوضاع شهرداری این مسوولیت خطیر را پذیرفتند تا با هم اندیشی و همکاری های مضاعف در راستای حل مشکلات و توسعه و پیشرفت کاشان تلاش کنند.

 

-با همکاری با شهردار جدید تلاش کردیم حقوق معوقه افراد تحت پوشش خود را که از دو تا پنج ماه عقب بود را پرداخت کنیم و تصمیم بر اجرای شیوه پرداخت یکسان سازی حقوق کارکنان شهرداری گرفته شد.

 

- رفع توقیف برخی از حساب های شهرداری، تکمیل و تعیین تکلیف برخی از پروژه های مهم شهری مانند خیابان امیریه، محله صدره و سرفره، رفع تهدیدات قطع پرواز فرودگاه از طریق آسفالت ادامه باند و شروع عملیات سوختگیری هواپیماها در فرودگاه کاشان از اقدامات مهم دیگر درمدیریت جدید شهرداری است

 

-بودجه سال 96 شهرداری 500 میلیارد تومان است که در شش ماه نخست سال تنها 100 میلیارد تومان آن محقق شده و 150 میلیارد تومان دیگر آن محقق نشده است.

 

-براساس گزارش معاون اداری و مالی تا پایان شهریور 510 میلیارد تومان میزان بدهی شهرداری بوده که تا به امروز این رقم به 542 میلیارد تومان رسیده است.

 

-47 میلیارد و 500 میلیون تومان بدهی شهرداری مربوط به پیمانکاران بدون قرارداد است و عمده بدهی شهرداری به پیمانکاران و تعهدنامه هایش است که 20 میلیارد تومان آن اجرایی و 85 میلیارد تومان آن در تجدید نظر در حال بررسی می باشد.

 

-هم اکنون به دلیل رکود اقتصادی شهرداری در وضعیت خوبی به سر نمی برد و باید تا پایان سال 60 میلیارد تومان نیز حقوق پرداخت کند.

 

-اگر کسی مدعی است که شهرداری کاشان 200 میلیارد تومان دارایی دارد زمین ها یا اموالی مانند اوراق ادارات مانند دانشگاه کاشان که تاریخ وصول آن اسفند سال 97 است و اگر کسی می تواند آن را تبدیل به پول نقد کند ما حرف نداریم تا بدین وسیله بدهی ها را پرداخت کنیم.

 

-رئیس شورای شهر کاشان با اشاره به ماجرای پارکینگ خیابان امیریه : اولین جلسه امکان سنجی پارکینگ زیرگذر در بهمن سال گذشته در شهرداری برگزار می شود و پس از ارائه لایحه در شورا با کلیات این طرح موافقت شده که فرمانداری اجرای آن را منوط به نظر شورای ترافیک و کمیسیون ماده 5 استان می داند.

 

-برای ساخت این پارکینگ 20 میلیارد تومان هزینه برآورد شده بود اما شهرداری بدون اخذ مجوزهای لازم در 14 اسفند جلسه مناقصه با پیمانکاران را برگزار می کند و در 23 فروردین سالجاری از بانک شهر تقاضای 30 میلیارد تومان وام درخواست می نماید.

 

-در تاریخ هشتم تیر سالجاری و در دوران شورای شهر دوره چهارم شهردار کاشان پس از اینکه گودبرداری کامل را انجام داده بود با ارسال نامه ای با ذکر دلایلی همچون عدم اخذ مجوزات لازم، نداشتن پیمانکار و عدم توجیه اقتصادی و فنی برای 250 خودرو با هزینه ای حدود 20 میلیارد تومان تصمیم گیری درباره پارکینگ امیریه را به عهده شورا می گذارد.

 

-پس از حضور شهردار در صحن علنی شورا و توضیحات وی در 10 تیرماه امسال و مطرح کردن مشکلات اجرایی پروژه در نهایت پس از بررسی های اعضا شورا دوره چهارم در دوم مرداد نامه لغو مصوبه ایجاد احداث پارکینگ خیابان امیریه به شهردار وقت ابلاغ نمود. .

 

-برخی مطالب که اذهان عمومی را مشوش می کند تصمیم این اتفاق را در زمان شورای شهر پنجم می داند و با انتشار مطالب و ساخت ویدئوهایی در فضای مجازی بر اساس اطلاعات کم اقداماتی می کنند که علاوه بر حق الناس بودن جزء موارد تشویش اذهان عمومی، خلاف شرع و مطالب کذب قلمداد می شود که طبق قانون قابل پیگیری می باشد.

 

-رییس شورای شهر کاشان با تکذیب هزینه پنج میلیارد تومانی برای طرح پارکینگ امیریه: از آغاز گودبرداری خیابان تا زمان پرکردن آن در مجموع یک میلیارد و 122 میلیون تومان هزینه داشته است که تمام مدارک و اسناد آن برای اطلاع رسانی به اصحاب رسانه و شهروندان موجود است..

 

-براساس اسناد موجود برای طرح پارکینگ امیریه 237 میلیون تومان هزینه خاکبرداری، 545 میلیون برای خاکریزی، 100 میلیون تومان برای آسفالت، 150 میلیون تومان حق الزحمه مشاور و 90 میلیون تومان حق اجاره کسبه خیابان پرداخت شده است..

 

-اگر شورا سیاسی شود چوبش را مردم می خورند ولی با سیستمی که در مدیریت شهری جدید پیاده خواهد شد یک مدیریت مالی و حاکم بر اصول و رعایت قانون اتخاذ خواهد شد.

 

-رسول زاده با تاکید بر عدم انجام کار بدون مطالعه در شهرداری: هرچند فرودگاه برند یک شهر است ولی الان فرودگاه کاشان ماهانه حدود 300 میلیون تومان هزینه دارد در حالی که 45 میلیون درآمد کسب می کند که برای حل این مشکل نیاز به حضور یک سرمایه گذار است.

-نباید بدون انجام مطالعه نسبت به اجرای یک پروژه اقدام کنیم، هرچند در چهار سال گذشته خدماتی خوبی در شهر انجام شده است ولی باید پرسید انجام پروژه غارمصنوعی ابتدای بلوار امام رضا (ع)  با هزینه 4 میلیارد و 500 میلیون تومان و پروژه میدان کمال الملک بر اساس چه نگاهی بوده است؟

 

-ترافیک یکی از معضلات اصلی کاشان است و برای حل این مشکل طرح های میدان ولیعصر(عج) –مدخل شهر- تقاطع غیر همسطح  بلوار مادر به جاده نوش آباد در دستور کار شورا قرار گرفته که تلاش می کنیم عملیات اجرایی آن را قبل از پایان سال کلید بزنیم.

 

-در دوره شورا چهارم با توجه به نقش مهم بانوان در جامعه مشاور امور بانوان در شورا منسوب شد و در شورا فعلی اقدامات مهم و اساسی برای قشر عظیم بانوان و سرنوشت ساز جامعه اتخاذ خواهیم کرد.

 

-در شورای شهر پنجم برای اولین بار خانم پدرام فر به عنوان اولین بانوی کاشانی به شورا راه یافته است که ریاست کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست و نایب رئیسی کمیسیون فرهنگی اجتماعی را بر عهده دارند.

 

-شورای شهر کاشان وظیقه قانونی وشرعی خود می داند که تمام امور را به مردم به طور شفاف و روشن اطلاع رسانی کند.

 

به کانال کاشان آنلاین در تلگرام بپیوندید

https://telegram.me/kashanonlinechannel

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدها
مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز453
دیروز567
این هفته2101
این ماه12547
جمع کل793254

آی پی شما 54.156.82.247
Unknown ? Unknown