پر بحث ترین
روایت رسول‌زاده از روند مهندسی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کاشان
رئیس پیشین شورای شهر کاشان در نطق پیش از دستور خود گفت: این که عده‌ای با هر نام و نشان و با حداقل ...
عیادت آیت الله یثربی از مقام معظم رهبری
آیت الله یثربی با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر انقلاب از ایشان عیادت کردند .
كاشان آنلاين چرا؟
 علی فلاحیان
وظیفه اورژانس اجتماعی چیست؟
به گزارش کاشان آنلاین، با توجه به آغاز به کار اورژانس اجتماعی در کاشان، متن زیر به بررسی وظایف این ...
هنر شهرستانی
 پیمان گرامی
مسابقه مرگ در مرنجاب: 2 کشته و 3 زخمی + تصاویر
اصابت ماشین جیپ به پژو پارس در جاده مرنجاب دو کشته و سه زخمی بر جا گذاشت. یکی از این حریم‌های خیلی ...
تشكل جديد حاميان احمدي نژاد در كاشان
گفته مي شود كه به تازگي نيروهاي حامي احمدي نژاد در تشكل جديدي گرد هم آمده اند. اين افراد پس از شكست ...
  • نظرسنجی

اگر در انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران وبیدگل شرکت خواهید کرد ترجیحا به کدام نامزد رأی خواهید داد؟

نامزد کاشانی - 47.2%
نامزد غیرکاشانی - 14.1%
تفاوتی ندارد - 38.7%

كل آرا: 566
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 فوریه 2016 - 00:00
جمعه, 08 مرداد 1395 22:21

میرسپاسی: فدراسیون والیبال قدردان امثال حجازی‌ها و حسیبی‌ها است ویژگی

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال در حاشیه روز پایانی مسابقات منطفه دو والیبال دختران نوجوان کشور در کاشان با بیان اینکه فدراسیون مسیر ویژه و متفاوتی نسبت به گذشته به والیبال بانوان به ویژه در بخش پایه در نظر گرفته است از تعیین مربی خارجی اسلوونیایی برای تیم ملی نوجوان دختر ایران بعد از اتمام دوره استعدادیابی این رده در کشور خبر داد.

 

زهره میرسپاسی که عصر جمعه با خبرنگار کاشان آنلاین و در حاشیه آیین اهدای جام و مدال به تیم های اول تا سوم مسابقات منطفه دو والیبال دختران نوجوان کشور در کاشان گفتگو می کرد افزود: پرداخت هزینه چهار میلیون تومانی میزبانی مسابقات والیبال دختران نوجوان کشور که تا قبل از این بر عهده تیم های میهمان بود را فدراسیون به تازگی بر عهده گرفته است تا این اقدام قدمی در راه توسعه والیبال بین بانوان همه استان های کشور باشد، بنابراین در این مسابقات تیم های میهمان پولی بابت اسکان و تغذیه و سایر موارد به شهر میزبان پرداخت نکردند.

نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال با تأکید مجدد بر نگاه ویژه رییس و سایر ارکان فدراسیون به بخش بانوان تصریح کرد: رییس فدراسیون بر اساس اعتقادی که به پتانسیل بانوان والیبالیست کشورمان دارند امکاناتی سالن اختصاصی تمرین برای تیم های ملی بانوان درنظر گرفته اند و مابقی کار بر عهده مسئولان هیئت های والیبال در شهرستان هاست تا به توسعه والیبال در بخش بانوان کمک کنند و بدین ترتیب امید همه ما این است که بانوان والیبالیست ما نیز مانند تیم مردان که راهی المپیک شدند به مرور بتوانند لیاقت های خود را در مسابقات آسیایی و سپس جهانی اثبات کنند

وی با تمجید از میزبانی خوب کاشانی ها در مسابقات منطفه دو والیبال دختران نوجوان کشور و همچنین سطح فنی دور رده بندی و فینال یادآور شد: این رقابت ها در سه منطقه و با حضور 30 استان برگزار شد که کاشان، سنندج و مشهد بر اساس ضوابط جغرافیایی میزبان تیم های این 30 استان بودند. میرسپاسی با یادآوری اینکه نفرات شاخص و برتر این مسابقات در هر سه منطقه پس از ارزیابی نهایی به اردوی آمادگی تیم نوجوان دعوت می شوند ادامه داد: در هر منطقه یک ناظر فنی از طرف فدراسیون چهره های برتر از نظر فنی را زیر نظر دارند و به فدراسیون معرفی می کنند تا ثمره این رقابت ها تشکیل یک تیم ملی قوی از نوجوان دختر والیبالیست باشد.

نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال همچنین در آیین اختتامیه و اهدای جام و مدال به تیم های اول تا سوم رقابت های والیبال دختران نوجوان کشور در کاشان در سخنانی کوتاه یاد و خاطره مرحوم مهندس حجازی – مؤسس باشگاه ورزشی باریج اسانس - را گرامی داشت و افزود: به عنوان عضوی از فدراسیون خوشحالم که همسر ایشان در مقام نایب رییس هیئت والیبال کاشان به استمرار و توسعه والیبال بانوان در این شهرستان کمک وافر و ارزشمندی را مبذول می دارند. وی ادامه داد: فدراسیون به نوبه خود قدردان چنین انسان هایی است که فرصت و توان خود را در شهرهایی نظیر کاشان مصروف توسعه ورزش قهرمانی به ویژه در بخش بانوان می کنند.

برای داوران بانوی کاشان تجربه خوبی بود

نایب رییس امور بانوان هیئت والیبال کاشان هم در حاشیه روز پایانی مسابقات منطفه دو والیبال دختران نوجوان کشور گفت: امتیازی که این رقابت ها برای والیبال شهر ما داشت ارزیابی توان فنی و روحیه یی داوران یک و خط نگهدار بانوی ما در این بازی ها بود چرا که این عده برای اولین بار موفق به قضاوت در بازی های کشوری و ملی والیبال شدند.

فاطمه حسیبی افزود: شرکت در کلاس های تئوری داوری والیبال تنها یک قسمت از بحث آموزش است اما تا مسابقه و رقابت نباشد نمی توان سنجش و عیار مناسبی از توان و قدرت یک داور بدست آورد. وی ادامه داد: داوران بانوی همشهری ما در این رقابت ها نسبت به اشتباهات جزیی خود با وجود ناظر فنی مسابقات و داور بین المللی یی همچون خانم افشین آگاهی پیدا کردند تا برای مسابقات سطح بالای بعدی با انگیزه و استرس کمتری به قضاوت بپردازند.

نایب رییس امور بانوان هیئت والیبال کاشان به استمرار آکادمی والیبال باریج اسانس طی چهار سال اخیر و ثمردهی بازیکنانی نظیر الهه حلاج، فاطمه عنایت، شبنم نوروز و ریحانه داورپناه به عنوان پاداش توجه به والیبال بانوان کاشان در رده های سنی مختلف اشاره کرد و یادآور شد: قصد داریم تا بزودی مسابقات دوره یی والیبال باشگاهی نوجوانان دختر در کاشان را با حمایت و توجه اداراتی مانند آموزش و پروش و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دیگر و حتی بخش خصوصی راه اندازی کنیم که این اقدام به نوعی باعث بارورشدن استعدادهای والیبالی در بین نونهالان و نوجوانان دختر در کاشان خواهد شد.

وی به رایزنی و گفتگو با دستگاه هایی مانند شهرداری، شورای شهر و فرمانداری پیرامون احداث یک سالن تخصصی والیبال بانوان در کاشان اشاره کرد و یادآور شد: مجموعه باشگاه باریج اسانس و امور بانوان هیئت والیبال کاشان عزم جدی خود را بر روی این پروژه معطوف کرده و به صورت پیگیرانه به دنبال احداث این سالن خواهد بود.

نتیجه توجه به مینی والیبال دختران کشور را دیدیم

ناظر فنی مسابقات منطفه دو والیبال دختران نوجوان کشور در کاشان با بیان اینکه سطح فنی این رقابت ها بالا و توان فنی برخی بازیکنان باورنکردنی و شوق آور بود افزود: نفرات برتر مسابقات مینی والیبال دختران کشور در سال گذشته که بنده ناظر فنی آن بازی ها هم بودم در رقابت های نوجوانان امسال درخشش خوبی از خود نشان دادند. اکرم ابوالقاسم در گفتگو با کاشان آنلاین یادآور شد: به عبارت بهتر استمرار حرکت فدراسیون در توجه به والیبال پایه دختران در سال گذشته، امسال به رشد فنی و تکنیکی و ارتقای سطح مسابقات نوجوانان دختر ختم شد که نمونه آن را در مسابقات یک هفته یی کاشان شاهد بودیم.

وی با تمجید از میزبانی خوب شهرستان کاشان و تلاش خوب هیئت والیبال این شهرستان در راه انجام بهتر بازی ها و همچنین مثبت ارزیابی کردن عملکرد داوران بومی کاشان در این رقابت ها یادآور شد: رقابت های نوجوان دختر کشور در سال های گذشته تنها با شرکت سه استان برگزار می شد اما امسال و با نگاه توسعه محور فدراسیون 30 استان به رقابت با هم پرداختند که در نوع خوب اقدام جالب و امیدوارکننده یی ارزیابی می شود. وی افزود: داوران یک و خط نگهدار بانوی والیبال کاشان در صورت کسب تجربه بیشتر حرف های بسیاری برای گفتن خواهند داشت با این حال اما داوری آنها در این رقابت ها امیدوارکننده بود.

میدان تجربه برای مربیان و داوران

داور بین المللی والیبال کشورمان سطح داوری همکاران کاشانی خود در مسابقات منطفه دو والیبال دختران نوجوان کشور را مثبت و نیازمند استمرار و کسب تجربه دانست.

نرگس افشین در گفتگو با کاشان آنلاین با خاطره انگیز خواندن حضور یک هفته یی خود در کاشان و داوری در مسابقات منطفه دو والیبال دختران نوجوان کشور یادآور شد: در صورت درخواست امور بانوان هیئت والیبال کاشان تجربیات و دانش خود را در قالب کلاس آموزشی در اختیار همکاران خود در کاشان قرار خواهد داد. وی که در سال 90 و پس از حدود 16- 17 سال داوری موفق به اخذ مدرک داوری بین المللی خود در تایلند شده است تصریح کرد: این رقابت ها علی رغم برگزاری در سطح نوجوانان از لحاظ سطح فنی تیم ها و بازیکنان خوب و مثبت بود ودر بخش داوری نیز هفته بدون بدون مشکلی را پشت سر گذاشتیم.

افشین با مثبت ارزیابی کردن میزبانی کاشانی ها یادآور شد: این رقابت ها هم در بخش ارتقای سطح فنی و دانش مربیان و هم در بخش به روزرسانی و کسب تجربه داوران جوان میدان با ارزشی است و امیدوارم که پتانسیل والیبالی بانوان کشورمان از رهگذر چنین میدان هایی بیش از پیش بارور شود.

 

به کانال کاشان آنلاین در تلگرام بپیوندید

https://telegram.me/kashanonlinechannel

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدها
مکتب
what's up

                              ثبت نام در خبرنامه

گالری تصویر و چند رسانه ای

آمار بازدید

امروز32
دیروز492
این هفته949
این ماه8065
جمع کل820671

آی پی شما 54.234.190.237
Unknown ? Unknown